וירוס קורונה (COVID-19): שאלות ותשובות נפוצות

כדי להתמודד עם התפרצות נגיף העטרה, נקט באמצעי זהירות בסיסיים כדי להגן על עצמך ועל אחרים מפני חולה. הישאר בבית ככל האפשר, במיוחד אם השלטון המקומי שלך הוציא צו מקלט במקום. אם אתה צריך לצאת, שטוף את הידיים לעתים קרובות במים וסבון למשך 20 שניות לפחות, הימנע מלגעת בפנים שלך, ונסה להתרחק לפחות 6 מטרים מאנשים אחרים. שים מסכת פנים מבד כשאתה בחוץ אם אפשר. אם אתה מרגיש חולה, הישאר בבית, גם אם אתה חושב שזה פשוט הצטננות. לבש מסיכה אם אתה צריך להיות ליד אנשים אחרים, ותכסה תמיד את האף והפה ברקמה או נוכל זרוע שלך אם אתה צריך להשתעל או להתעטש. אם אתה חושב שאולי באת במגע עם מישהו שיש לו הנגיף, או אם אתה מתחיל לקבל תסמינים כגון שיעול, קשיי נשימה או חום,התקשר לרופא שלך לקבלת ייעוץ. לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו לזכויות האדם, כולל אופן הטיפול ב- COVID-19, המשך לקרוא!

אם הרופא שלך אישר שיש לך COVID-19
אם הרופא שלך אישר שיש לך COVID-19, או אם אתה חשוד שיש לך COVID-19, בידוד את עצמך מאחרים.

סביר להניח שלא תצליח להימלט מסיפורי חדשות על נגיף העטרה COVID-19, שארגון הבריאות העולמי (WHO) תייג כמגיפה. אמנם סביר להניח שלא תצטרך לדאוג, אך טוב להיות מודע לך כדי שתוכל לעזור לעצור את התפשטות הנגיף. מכיוון שמדובר במחלה חדשה, סביר להניח שיש לך המון שאלות בנושא. רבות מהשאלות הנפוצות בנושא וירוס כורונה נענות כאן, אם כי עדיין ישנם הרבה מדענים שאינם יודעים על מחלה זו.

שיטה 1 מתוך 3: מידע בסיסי על מחלות

 1. 1
  מהו נגיף כלילי? המונח "וירוס כורונה" מתייחס למשפחה גדולה של נגיפים המחלת אנשים. רוב הנגיפים הללו גורמים להצטננות והם נפוצים מאוד. זנים פחות שכיחים של נגיף העטרה גורמים גם לתסמונת הנשימה במזרח התיכון (MERS) ולתסמונת הנשימה החריפה החריפה (SARS), שהם וריאציות חמורות של הנגיף. COVID-19 הוא סוג חדש ונדיר של נגיף קורונה שהגיע לידיעת הציבור בסוף 2019.
  • נגיף העטרה שאיתו אנו מתמודדים כעת הוא חדש, כלומר לא נראה אצל אנשים לפני כן.
  • COVID-19 הוא מונח לתסמונת הנשימה שעלולה להיגרם על ידי נגיף העטרה החדש הזה, כלומר גורם לך להתקשות בנשימה. במקרים מסוימים היא עלולה לגרום לדלקת ריאות.
 2. 2
  מהם הסימפטומים של covid-19? לרוב האנשים הסובלים מ- COVID-19 יש מעט או ללא תסמינים. אתה עשוי לחשוב שיש לך הצטננות או שפעת ולהיות טוב יותר בעוד כמה ימים. עם זאת, עד 1 מכל 5 אנשים שחולים בווירוס כורונה יחלו במחלה קשה ועלולים להתקשות בנשימה. הסימפטומים שצריך לצפות בהם כוללים:
  • חום
  • להשתעל
  • קוצר נשימה
  • קשיי נשימה

  טיפ: אם יש לך תסמינים אלה אך לא היית בקשר הדוק עם מישהו הסובל מ- COVID-19, סביר להניח שאתה פשוט מצונן או שפעת. עם זאת, זה עדיין רעיון טוב לבודד את עצמך עד שחלפו הסימפטומים שלך.

 3. 3
  אם אתה מקבל covid-19, אתה הולך למות? לא סביר. למרות ש- COVID-19 נראה קטלני יותר ממחלות שכיחות יותר, כגון שפעת, נאמד כי שיעור ההרוגים נע סביב 3,4% נכון למרץ 2020. רוב המקרים הם קלים, אך חולים קשישים או שכבר נאבקים. מחלה כרונית או מצב בדרך כלל נפגעים הכי קשה.
  • בהשוואה ל- SARS (תסמונת נשימה חריפה חמורה), נגיף כלילי אחר, COVID-19 מועבר בקלות רבה יותר אך כמעט לא כמו קטלני יותר.
  טיפ מומחה

  האם ידעת? כ- 81% מכל המקרים של COVID-19 גורמים לדלקת ריאות קלה בלבד או ללא דלקת ריאות כלל.

  סביר להניח שלא תצליח להימלט מסיפורי חדשות על נגיף העטרה COVID-19
  סביר להניח שלא תצליח להימלט מסיפורי חדשות על נגיף העטרה COVID-19, שארגון הבריאות העולמי (WHO) תייג כמגיפה.
 4. 4
  האם אתה יכול לקבל covid-19 ממוצרים שנשלחו אליך? לא סביר. אף על פי שהרבה לא ידוע על COVID-19, לא נראה שהנגיף יכול לשרוד על משטחים יבשים, כגון נייר, פלסטיק או קרטון. כל המוצרים שנשלחים אליך צריכים להיות בטוחים לשימוש ללא סיכון להידבקות במחלה.
  • גם אם מישהו עם COVID-19 השתעל או התעטש על מוצרים לפני שילוחם, אין זה סביר שהנגיף ישרוד בתהליך המשלוח כדי להדביק אדם אחר.
 5. 5
  כיצד אוכל להילחם בסטיגמה הקשורה ל- covid-19? עזור לחנך את הסובבים אותך לעובדה שלמרות שנראה היה בתחילה כי COVID-19 החל בסין, המחלה עצמה אינה מכוונת לגזעים ספציפיים של אנשים, וגם לא גזעים מסוימים יקבלו אותה יותר מאחרים. למעשה, מדינות ברחבי העולם, כולל רוב אירופה ואירופה, אישרו מקרים של COVID-19. זה משפיע על אנשים מאוכלוסיות מגוונות, וכל אחד יכול לתפוס את זה.
  • אנשים סינים ואסייתים שאתה פוגש אינם נוטים להידבק יותר ממישהו מכל גזע אחר, אלא אם כן הם חזרו לאחרונה מסין או היו סביב מישהו חולה.
  • ספרו לאנשים שהמחלה מתפשטת בין אדם לאדם באמצעות מגע קרוב. למרות שמקור המחלה בסין, אינך נמצא בסיכון לחלות במחלה אם אתה, למשל, הולך למסעדה סינית או קונה בבית עסק בבעלות סינית.
 6. 6
  האם התפרצות ה- covid-19 תיפסק כשמזג האוויר יתחמם? נגיפים רבים, כגון שפעת, אינם מתפשטים באותה מהירות בחודשי האביב והקיץ. עם זאת, מכיוון ש- COVID-19 הוא נגיף חדש, מדענים עדיין לא יודעים מה יקרה ברגע שמזג האוויר יתחמם. בעוד שאתה יכול לשער שהאיום יתפוגג עם טמפרטורות חמות יותר, איש אינו יודע בוודאות אם זה יקרה. ידוע כי קורונווירוסים רבים ממשיכים באקלים חם.
  • גם אם הנגיף יתפזר במזג אוויר חם יותר, יש גם סיכוי שהוא יחזור כשמזג האוויר יצטנן שוב בסתיו ובחורף.

שיטה 2 מתוך 3: טיפול ב- covid-19

 1. 1
  מה עלי לעשות אם אני חושב שאני חולה ב- covid-19? התקשר לרופא אם יש לך חום, שיעול וקוצר נשימה וחזרת לאחרונה מנסיעה או בא במגע עם אדם נגוע. אמור להם שאתה חושד שיש לך COVID-19 ושאל את הרופא מה לעשות. סביר להניח שהם יגידו לך להישאר בבית ולהתבודד או ללכת למסגרת רפואית מבודדת לבדיקה. מעבדות בריאות הציבור והמדינה CDC מטפלות בכל הבדיקות החל ממרץ 2020, וייתכן שיהיה פיגור באזור שלך.
  • התקשר מראש לרופא שלך או לבית חולים והודיע להם שאתה רוצה להיכנס ואתה חושד שיש לך COVID-19. מתן אזהרה זו יאפשר להם להכין הכנות כדי לא להפיץ את המחלה לאחרים אם אכן יש לך אותה.
  • אם יש לך מצב חירום רפואי, הודע למגיבי החירום כאשר אתה מתקשר אליהם שאתה חושד שיש לך COVID-19 כדי שהם יוכלו לנקוט באמצעי זהירות. סביר להניח שהם יבודדו אותך בחדר לחץ שלילי ולכן פחות סביר שהנגיף ידביק אחרים.
  • אם אתה מחוץ לאירופה, סביר להניח שסוכנות הבריאות הלאומית שלך או ארגון הבריאות העולמי (WHO) ינהלו את הבדיקות באזור שלך.
 2. 2
  איך מאבחנים מישהו עם קוביד 19? באירופה, המעבדה הממלכתית שלך לבריאות הציבור או ה- CDC יאשרו זיהום ב- COVID-19. מחוץ לאירופה, סוכנות הבריאות הלאומית שלך או ארגון הבריאות העולמי יקבע אם אתה נגוע. אם הרופא שלך חושב שיש לך COVID-19, הם ייקחו דגימות נוזלים מהאף והפה שלך. נוזל זה יישלח למעבדה ממלכתית או לאומית לבדיקת COVID-19. הם עשויים גם לבדוק נוזלים מהריאות שלך, או לבדוק את השתן או הצואה שלך כדי לקבוע אם יש לך זיהומים אחרים.
  • אם יש לך דלקת ריאות או קשיי נשימה, הרופא שלך עשוי להזמין צילומי רנטגן של הריאות שלך.
  • בדיקות האבחון ל- COVID-19 מוגבלות. לדוגמה, בארה"ב, רק מעבדות בריאות הציבור או ה- CDC יכולות לבצע את הבדיקות המתאימות. סביר להניח שהרופא שלך ימנה אותך כאדם שנחקר (PUI) וישמור אותך מבודד עד שתוצאות הבדיקה יחזרו. מכיוון שמעבדות המדינה מסייעות כעת בבדיקות, התוצאות זמינות מהר יותר ממה שהיו בתחילת ההתפרצות.
  אם אתה או בן ביתך נחשפים ל- COVID-19 או שיש לך תסמינים של COVID-19
  אם אתה או בן ביתך נחשפים ל- COVID-19 או שיש לך תסמינים של COVID-19, פנה מיד לרופא המטפל.
 3. 3
  האם אתה צריך להישאר בבית החולים אם יש לך covid-19? לא בהכרח. מקרים חמורים יותר דורשים אשפוז. עם זאת, רוב האנשים החוזים ב- COVID-19 יכולים להישאר בבתיהם, כל עוד הם מבודדים את עצמם. הרופא שלך יידע אותך אם אתה יכול לחזור הביתה או אם אתה צריך לאשפז. כך או כך, יהיה עליך לבצע הסגר כדי לא להפיץ את הנגיף.
  • המחלקה לבריאות הציבור הממלכתית שלך תגיד לך מתי זה בסדר שתעזוב את ההסגר. הם יעקבו אחריך לאורך כל ההתאוששות שלך כדי לוודא שאתה משתפר ולא חושף אחרים לנגיף.
  • יתכן שתצטרך ללכת לבית החולים אם תזדקק למכונת הנשמה שתעזור לך לנשום. בתי חולים יכולים גם לספק לכם חמצן נוסף, מה שמקל עליכם לנשום בכוחות עצמכם.
  • אם אתה מרגיש יותר בנוח להישאר בבית החולים מאשר ללכת הביתה, יידע את הרופא שלך. לדוגמה, ייתכן שתדאג להפיץ את המחלה למשפחתך אם תחזור הביתה.
  • המשך לעקוב אחר הסימפטומים שלך אם אתה נשאר בבית. אם הסימפטומים שלך קשים יותר, התקשר לרופא בהקדם האפשרי.
 4. 4
  אילו תרופות קיימות עבור covid-19? נכון למרץ 2020, אין תרופה ספציפית המאושרת לטיפול ב- COVID-19. חברות תרופות וארגוני מחקר עורכים ניסויים בתרופות אנטי-ויראליות לטיפול במחלה. עם זאת, לא סביר שתרופה תהיה זמינה לשימוש אנושי לפני סוף 2020.
  • כמה ארגונים עובדים גם על פיתוח חיסון פוטנציאלי למחלה. עם זאת, לא ידוע מתי חיסון יהיה זמין לציבור.
  • אתה יכול לקחת תרופות ללא מרשם כדי להקל על החום שלך ותסמינים אחרים של COVID-19. רק צריך לזכור שתרופות אלו מקלות רק על התסמינים עצמם - הן אינן מטפלות בנגיף.

  אזהרה: עקוב אחר הסימפטומים שלך בזמן נטילת תרופות ללא מרשם והתקשר לרופא אם נראה שהם מחמירים או אם הם לא משתפרים למרות נטילת תרופות ללא מרשם.

 5. 5
  כיצד אוכל למנוע את הפצת covid-19 לאחרים? אם הרופא שלך אישר שיש לך COVID-19, או אם אתה חשוד שיש לך COVID-19, בידוד את עצמך מאחרים. הישאר בבית למעט כאשר אתה הולך לקבל טיפול רפואי. כשאתה הולך לרופא, ללבוש תמיד מסכת פנים ולהימנע משימוש בתחבורה ציבורית, בשיתופי נסיעה או במוניות. בזמן שאתה בבית, נוקט באמצעי הזהירות הבאים:
  • הישארו בחדר נפרד מכולם והשתמשו בחדר אמבטיה נפרד במידת האפשר.
  • מסכות כירורגיות בסיסיות מסייעות במניעת התפשטות הנגיף בכך שמונעות מהלובש לחשוף אחרים לשיעול או עיטוש. אם אתה חולה, חבוש מסכה כירורגית כשאתה נמצא בסביבת אחרים אם אפשר.
  • כסה את הפה והאף ברקמה כשאתה משתעל או מתעטש. מיד זורק את הרקמה לפח האשפה ושטוף ידיים.
  • אל תשתף כלים ביתיים, מגבות, מצעים או בגדים עם בני בית אחרים.
  • עקוב אחר הסימפטומים שלך והתקשר לרופא אם הסימפטומים שלך מחמירים.
 6. 6
  איך אתה יכול לדעת מתי covid-19 עבר את דרכו? בדרך כלל, הסימפטומים יהיו קלים יחסית, ולכן זה יכול להיות קשה לדעת בוודאות מתי אתה כבר לא מדבק. מחלקת בריאות הציבור שלך תפקח עליך בזמן שאתה בהסגר ותגיד לך מתי ברור לך לעזוב את הבית או את בית החולים. לאחר שהסימפטומים שלך נעלמו במשך 24 שעות לפחות, הם יבדקו אותך אם עדיין יש לך את הנגיף.
  • אל תעזוב את ההסגר עד שהמחלקה לבריאות הציבור תאשר שזה בטוח עבורך לעשות זאת. הם עשויים להשאיר אותך בהסגר מספר ימים לאחר שכבר אינך סימפטומטי לכל מקרה.

שיטה 3 מתוך 3: מניעת זיהום בקוביד 19

 1. 1
  כיצד אוכל להגן על עצמי מפני covid-19? הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך מפני COVID-19 היא להימנע מלהיות בסביבה של אנשים שחולים במחלה. עם זאת, אם האדם אינו סימפטומטי, יתכן שאין לך שום דרך לדעת אם הוא סובל מהמחלה עד שכבר נדבקת בנגיף. צעדים אחרים שאתה יכול לנקוט כדי למזער את החשיפה שלך כוללים:
  • רחיצת ידיים למשך 20 שניות לפחות במים וסבון לאחר היציאה לשירותים, לפני האכילה, ולאחר נשיפה באף, שיעול או עיטוש
  • להרחיק את עצמך מאחרים ולבלות את רוב זמנך בבית
  • לגעת בעיניים, באף ובפה כמה שפחות
  • להישאר בבית אם אתה חולה (גם אם אתה סתם מצונן)
  • ניקוי וחיטוי של כל המשטחים בהם נוגעים לעתים קרובות בביתכם לפחות פעם ביום
  • מכסים את השיעול או מתעטשים ברקמה ומיד זורקים את הרקמה לפח
  • היזהר משיחות טלפון חשודות או מיילים הקשורים ל- COVID-19 המבקשים ממך כסף או מידע או מבקש ממך ללחוץ על קישור. לאחרונה חלה עלייה בהונאות הללו, שם פושעים מתיימרים להיות מ- CDC.
  COVID-19 מועבר ביתר קלות אך כמעט לא כמו קטלני יותר
  בהשוואה ל- SARS (תסמונת נשימה חריפה חמורה), נגיף כלילי אחר, COVID-19 מועבר ביתר קלות אך כמעט לא כמו קטלני יותר.
 2. 2
  כיצד אוכל לעזור במאמצים למנוע את התפשטות covid-19? הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות זה להישאר בבית! תרגול התרחקות חברתית כשאתה צריך להיות בחוץ יעזור גם להגן עליך ועל הסובבים אותך. אם אתה מסוגל, זה גם רעיון נהדר לתרום לארגונים המתמודדים עם משבר ה- COVID-19. זו בעיה מורכבת, גלובלית, וארגונים אלה זקוקים לכל העזרה שהם יכולים לקבל.
 3. 3
  מה עלי לעשות אם אני לא יכול להימנע ממישהו עם covid-19? אם אתה מטפל בבן משפחה חולה, יתכן שלא יהיה לך את המותרות פשוט להתרחק מכל מי שיש לו את המחלה. ללבוש כפפות חד פעמיות ומכונת הנשמה בכל עת כאשר אתה נמצא באותו חדר כמו האדם החולה.
  • הימנע מלגעת בנוזלי הגוף של האדם. אם אתה שוטף בגדים, סדינים, שמיכות או מגבות של אדם חולה, חבוש כפפות חד פעמיות ואל תתן להם לגעת בבגדיך או בעורך בזמן שהם מלוכלכים.
  • זרוק כפפות חד פעמיות מיד לאחר השימוש בהם ושטוף את הידיים ביסודיות. בזמן שאתה לובש כפפות חד פעמיות, אל תיגע בשום חלק בגופך, במיוחד בפנים או בעיניים שלך.
  • גם אם אתה מטפל רק באדם חולה, עליך להיות בטוח לבודד את עצמך למשך 14 יום מכיוון שאולי תוכל לשאת ולהפיץ את הנגיף גם אם אין לך תסמינים.
 4. 4
  מה ההבדל בין מכונת הנשמה למסכה כירורגית? מסכה כירורגית, או מסכת פנים, נועדה להגן על הסביבה שמסביב מפני בעיות הנשימה שלך. לעומת זאת, מכונת הנשמה מגנה עליך מכל דבר בסביבה. מכונת הנשמה עבה יותר ומתאימה יותר מאשר מסיכות הפנים שאתה עשוי להכיר, בכל מקום בסין ובמדינות אסיה אחרות.
 5. 5
  מה אם אני בא במגע עם מישהו שיש לו covid-19? אם אתה בקשר הדוק עם מישהו שאתה מכיר שיש לו COVID-19, התקשר לרופא מיד. הם ככל הנראה יעצו לך להתבודד במשך 14 יום. אם אינך סובל מסימפטומים במהלך אותה תקופה של 14 יום, סביר להניח שהרופא שלך יסיק שאין לך את המחלה.
  • אם רק לאחרונה נחשפת ל- COVID-19, כל בדיקת אבחון עשויה לחזור לשלילה. בדרך כלל, הרופא שלך ימליץ לך לחכות כמה ימים לפני שנכנס לבדיקה, אלא אם כן אתה כבר מראה תסמינים.
 6. 6
  כמה זמן עלי לבודד את עצמי אם אני נחשף ל- covid-19? ל- COVID-19 תקופת דגירה של עד 14 יום. באופן כללי, המשמעות היא שאם אתה נחשף ל- COVID-19, אתה עלול לחלות מהנגיף עד שבועיים לאחר שנחשפת לראשונה. הסגרו את עצמכם והודיעו לרופא שלכם כי יתכן שתצטרכו להיבדק. משם, המחלקה לבריאות הציבור תעקוב אחר ההתקדמות שלך ותאמר לך מתי בטוח לעזוב את ההסגר.
  • גם אם אתה חולה במהלך אותה 14 יום, יתכן שזה לא בהכרח קשור ל- COVID-19. אתה יכול לחלות בגלל משהו אחר.
  • אם חולפים 14 יום ואתה לא מראה סימני מחלה, זה בדרך כלל אומר שאתה כבר לא בסיכון לחלות מ- COVID-19 או להעביר את המחלה לאחרים.

  אזהרה: יתכן שניתן יהיה להפיץ את COVID-19 גם אם אין לך תסמינים אם נדבקת. נקוט אמצעי זהירות למניעת התפשטות COVID-19 אם נחשפת לנגיף, גם אם אין לך תסמינים כלשהם.

  אם הרופא שלך חושב שיש לך COVID-19
  אם הרופא שלך חושב שיש לך COVID-19, הם ייקחו דגימות נוזל מהאף והפה שלך.
 7. 7
  האם עלי ללבוש מסכת פנים ברבים כדי למנוע ממני לקבל covid-19? מסכות בד או כיסויים מומלצים על ידי ה- CDC לשימוש במקומות ציבוריים כגון חנויות מכולת, תחבורה ציבורית או כל אזור אחר בו אתה עלול לבוא במגע עם הרבה אנשים. שמור מסכות כירורגיות או חד פעמיות אחרות עבור אנשי מקצוע בתחום הרפואה אלא אם כן קיבלת הוראה להשתמש בהן על ידי רופא.
  • לבישת כיסויי בד עשויה לסייע במניעת העברה מאנשים הנושאים את הנגיף אך ללא תסמינים.
  • אם אתה לובש מסכה אתה עדיין צריך לשטוף את הידיים בתדירות גבוהה ולהימנע מלגעת בעיניים, באף או בפה בידיים לא שטופות.
 8. 8
  האם אוכל לקבל covid-19 מנגיעה במשטח מזוהם? זה אפשרי, אבל זו לא הדרך העיקרית שהוירוס מתפשט. מומחים מאמינים כי COVID-19 מתפשט דרך טיפות של אנשים נגועים. אם טיפות אלה מתיישבות על משטח, אתה נוגע בהן ואז אתה נוגע בעיניים, באף או בפה שלך, יתכן שתחלה. עם זאת, לא ברור כמה זמן החיידקים נשארים על גבי משטחים, ולא סביר שהווירוס ישרוד לאורך זמן.
  • נקה וניקוי פריטים מסביב לבית שלך שאנשים נוגעים בהם לעתים קרובות, כמו שלט טלוויזיה, טלפונים וכפתורי דלתות, לפחות פעם ביום.
  • אם מישהו בביתך חולה, בידוד אותו ואל תשתף איתו חפצי בית. נקה את הפריטים שלהם בנפרד מכולם.
 9. 9
  האם חיות מחמד יכולות לקבל covid-19? במקרים נדירים ניתן להפיץ את COVID-19 מבני אדם לבעלי חיים, אך אין כל עדות לכך שלחיות יש חלק משמעותי בהפצת הנגיף. אם יש לך COVID-19, עליך לתת למישהו אחר בביתך לטפל בכל חיות מחמד בזמן שאתה חולה ולהשאיר אותם מחוץ לחדרך.
  • הימנע מליטוף, התכרבלות או חלוקת אוכל עם חיית המחמד שלך. שטפו תמיד את הידיים לפני או אחרי אינטראקציה עם חיות המחמד שלכם.

אזהרות

 • אם אתה או בן ביתך נחשפים ל- COVID-19 או שיש לך תסמינים של COVID-19, פנה מיד לרופא המטפל.

שאלות ותשובות

 • אם אתה חולה אבל אתה משתפר בעוד כמה ימים, האם זה אומר שנדבקת ב- COVID-19 (או בווירוס הקורונה)?
  הדרך היחידה האפשרית לברר היא להיבדק עבור COVID-19. תסמינים שכיחים הם בעיות נשימה, כגון קשיי נשימה, שיעול יבש וחום. אם אתה מאמין שאתה סובל מנגיף העטרה, הודיע על כך לרופא / ת בריאות ובדד / ה את עצמך למשך 14 יום.
 • חבר שלי חושב שאני גרמפובי, משתמש כל כך הרבה בחיטוי והייתי כל כך נקי. מה עליי לעשות?
  אל תדאג מה אחרים חושבים עליך. זה דבר טוב שאתה היגייני ונקי מאוד. אתה יכול לנסות לומר לחבר שלך "אני לא גרמפובי. אני מפחד מהתפרצות הנגיף, אז אני באמת צריך להיות זהיר והיגייני. למעשה, כדאי לך ואני שמחה להראות לך איך לשמור על בטיחות דרך גהות." אם חבר שלך ממשיך להקניט אותך, פשוט התעלם מהם. הניקיון שלך חשוב יותר. זכור גם שכנראה שהם מפחדים ואולי קל יותר לעשות בדיחה מדברים עבורם מאשר להתמודד עם כל החרדה שנגיף זה גורם.
 • אם אני חובש מסיכה על הפנים אנשים ילעגו לי?
  לבישת מסכה לא נועדה להגן עליך מפני נגיף העטרה, היא נועדה להגן על אחרים מפני הנגיף אם יש לך את זה. גם אם אנשים צוחקים בך, זה עדיין טוב יותר מהאלטרנטיבה, שעלולה להפיץ את הנגיף. יותר אנשים חובשים מסכות, כך שתוכל למצוא תמיכה בכך.
 • פעמיים בשנה שעברה אושפזתי בגלל אלח דם שנמצא בזרם הדם שלי. יש לי COPD. התחלתי להשתעל, יש לי קשיי נשימה וחום נמוך שממשיך לעלות. מה עליי לעשות?
  אם אתה מאמין שיש לך COVID-19, הודע לרשויות הבריאות ובודד את עצמך למשך 14 יום. שיעול, קשיי נשימה וחום הם תסמינים הקשורים לנגיף הכורון. התקשר לרופא שלך לקבלת ייעוץ היכן לפנות לעזרה.
 • כיצד אוכל לחזק את המערכת החיסונית שלי כך שלא אקבל אותה?
  כדי לחזק את המערכת החיסונית שלך, הקפד לישון בכמות הנכונה מדי יום ולשמור על רמות הלחץ שלך למינימום (לחץ יכול להשאיר אותך פגיע יותר למחלות). אתה עשוי למצוא שזה עוזר במדיטציה להפחתת לחץ או לצאת לטבע וללכת, לטייל, לרכוב על אופניים וכו '. עשה כמיטב יכולתך להקפיד על תזונה בריאה ולהימנע ככל האפשר ממזון מעובד ומהיר. הגוף שלך זקוק לפירות, ירקות, דגנים ומזונות בריאים שאינם מעובדים כדי להישאר במצב בריאותי טוב. זכרו תמיד לשטוף את הידיים במים וסבון, במיוחד לאחר השימוש בשירותים, לפני האכילה ואחרי שהייתם במקומות ציבוריים. נשא איתך חיטוי ידיים והימנע מלחיצת ידיים; במקום לעשות בליטות במרפק!
 • יש לי כאב גרון, שמעתי שזה סימפטום של COVID 19. האם יש לי נגיף העטרה? הייתי יודע אם יש לי לא להדביק את אמא שלי כי יש לה סוכרת.
  כנראה שאין לך את הנגיף; זכור, המחלות הרגילות כמו הצטננות, שפעת, דלקות גרון וכו 'עדיין קיימות גם כן. תסמינים שכיחים של הנגיף כוללים חום, כאבי גוף, שיעול יבש וקוצר נשימה. ובעוד כאב גרון קיים בכמות קטנה של מקרים, זה פחות שכיח כסימפטום. אם יש לך תסמינים אלה, התקשר לרופא שלך כדי לשאול לגבי הבדיקה. ועד שתשתפר, נסה לא להתקרב יותר מדי לאף אחד ולהישאר זהיר.
 • מה עלי לעשות אם לחברים שלי יש את זה?
  אם הם נבדקו חיוביים לנגיף, בידוד את עצמך במשך 14 יום (במיוחד אם היית סביבם לאחרונה) ופנה לטיפול רפואי אם מתעוררים תסמינים כלשהם.
 • גם אם יש לך ידיים נקיות, אתה עדיין לא יכול לגעת בפנים שלך?
  גם אם יש לך ידיים נקיות, עדיף שלא לגעת בפנים שלך כדי שתתרגל לא לעשות זאת באופן לא מודע כשאתה בחוץ. בבית, זה יהיה בסדר לגעת בפנים שלך, אך שוב, ניסיון לא להקטין את הסיכויים שתעשה זאת בלי כוונה בעת ציבורי. שמור על כל מתגי האור, ידיות הדלתות, הידיות על מכשירי חשמל וכו 'נקיים בבית ובמשרד, כדי להפחית את הסיכוי להישאר הנגיף במשטחים.
 • האם הנגיף יכול להיכנס לגופך דרך הידיים שלך?
  הנגיף מתפשט דרך טיפות עמוסות נגיפיות משיעול ועיטושים. אמנם הנגיף אינו יכול להיכנס לגופך דרך הידיים שלך, אך אם הידיים שלך באו במגע עם הנגיף אתה יכול להדביק את עצמך על ידי נגיעה בעיניים, בפה או באף. מומלץ לשטוף את הידיים לעתים קרובות במים וסבון חם.
 • האם חומר חיטוי יעזור?
  שימוש בחומר חיטוי לניקוי משטחים שנגעה בהם באופן קבוע בביתכם יעזור להרוג את הנגיף. הנגיף יכול להימשך כ- 12 שעות על משטחים קשים, ולכן חיטוי יעזור להיפטר ממנו.

תגובות (7)

 • bonnie46
  סט עובדות נהדר והכוונה בסיסית שקל להבין. סוג זה של מידע נחוץ מאוד. שוחחתי עם מישהו היום שהאמין באמת שכולם שחלו בווירוס כורונה מתו!
 • yvonne83
  תודה רבה לך על ששיתפת מידע זה לציבור הרחב כדי שנוכל להיות מודעים לווירוס זה.
 • freidaschiller
  מועיל מאוד, זה יכול לעזור לחנך אנשים ברחבי העולם לגבי הנגיף!
 • framiofelia
  עכשיו אני יודע שאני צריך מסכה חדשה, מדריך תודה.
 • xlloyd
  זהו מאמר מועיל מאוד... הם נותנים כל כך הרבה מידע על Covid-19, אני יודע כל דבר על הסגר עצמי של Covid-19, בידוד, היגיינה והניקוי לשימוש.
 • youngdave
  אחותי היא בגדאוב וחושבת שהיא לא תקבל את זה אבל מבקרת אותנו לעתים קרובות. יהיה קשה לבקש ממנה להתרחק מאיתנו לזמן מה. זה דברים מפחידים. תודה על העצה.
 • alexandra92
  מאמר זה סיפר לי על הנגיף הזה ועכשיו הבנתי כיצד למנוע את הנגיף הזה. תודה.
כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail