כיצד להגיש בקשה לקצבת נכות לטווח ארוך?

זכור שרוב המבטחים הפרטיים אשר מאשרים לך קצבת נכות לטווח ארוך ידרשו ממך להגיש בקשה לקצבאות ביטוח לאומי
זכור שרוב המבטחים הפרטיים אשר מאשרים לך קצבת נכות לטווח ארוך ידרשו ממך להגיש בקשה לקצבאות ביטוח לאומי.

אם הפכת לנכה ואינך יכול לעבוד עוד, ייתכן שאתה זכאי לקבל קצבאות נכות. מבטחים פרטיים והממשל הפדרלי מגדירים בדרך כלל נכות לטווח הארוך ככזו שרופאיכם מאמינים שתמשך שנה או יותר, או תהיה קטלנית. מכיוון שיחלפו חודשים לפני שהבקשה שלך תאושר ותתחיל לקבל תגמולים, עליך להגיש בקשה לקצבאות נכות לטווח ארוך בהקדם האפשרי לאחר שהרופא שלך יאבחן את נכותך ואשר את חוסר יכולתך לעבוד.

שיטה 1 מתוך 2: הגשת בקשה להטבות ממבטח פרטי

 1. 1
  קרא את המדיניות שלך. אם יש לך מדיניות נכות פרטית ארוכת טווח והפכת לנכה, מסמכי הפוליסה שלך יסבירו את תהליך הגשת הבקשה להטבות.
  • המדיניות שלך מציינת את המוגבלות המכוסה במדיניות שלך וכן כיצד להגיש תביעה. ודא שאתה כבר פונה לרופא לפני שתגיש בקשה להטבות, מכיוון שחברת הביטוח תרצה להוכיח את נכותך ותצטרך לבדוק את התיקים הרפואיים שלך ולדון עם הרופא שלך על ליקויך.
  • חפש את הגדרת התוכנית לנכות. הגדרה זו מתארת למעשה את מה שאתה צריך להוכיח שאתה זכאי להטבות במסגרת הפוליסה שלך.
  • תנאים מסוימים, כגון תנאים שקשורים לתנאים שהיו קיימים מראש, או שימוש בסמים או אלכוהול, בדרך כלל אינם נכללים בסיקור. באופן דומה, היתרונות שלך עשויים להיות מוגבלים אם הנכות שלך מבוססת יותר על תלונות סובייקטיביות מאשר על פגיעה בכמות אובייקטיבית. דוגמאות למצבים כאלה כוללים דיכאון ופיברומיאלגיה.
  • זכור שאם המדיניות שלך סופקה על ידי המעסיק שלך, היא נשלטת על ידי החוק הפדרלי. חוק הבטחת הכנסה פרישה לעובדים (ERISA) מסדיר בקשות להטבות נכות לטווח ארוך תחת מדיניות זו.
  • במסגרת ERISA, יש לך את הזכות לקבל עותק של תיאור התוכנית ומסמכי המדיניות שלך על פי בקשה בכתב.
 2. 2
  השלם את הבקשה שלך. למבטחים פרטיים בדרך כלל תהיה בקשה ראשונית שעליך למלא כדי לספק לחברה מידע על נכותך.
  • השתמש במידע שלמדת מקריאת הפוליסה שלך כדי לקבוע את סוג המידע שעליך לכלול בבקשה או בטופס התביעה שלך כדי להוכיח לחברת הביטוח שאתה נכה וזכאי לקבל תגמולים.
  • רשום את כל המועדים וודא שהגשת את בקשתך ואת כל התיעוד הקשור לתאריכים שצוינו. אם אתה מפסיד מועד אחרון, המבטח שלך עשוי להשתמש בו כסיבה לדחיית תביעתך.
  החוק לביטחון הכנסה לפנסיה של עובדים (ERISA) מסדיר בקשות לקצבת נכות לטווח ארוך במסגרת פוליסות אלה
  החוק לביטחון הכנסה לפנסיה של עובדים (ERISA) מסדיר בקשות לקצבת נכות לטווח ארוך במסגרת פוליסות אלה.
 3. 3
  קבל תיעוד מתאים. כדי לזכות בקצבאות נכות לטווח ארוך, עליך להוכיח למבטח שלך שאתה כבר לא מסוגל לעבוד בגלל נכות הצפויה להימשך יותר משנה.
  • ככל הנראה המבטח שלך יבקש את כל התיקים הרפואיים הקשורים למוגבלותך, כולל כל תוצאות מעבדה או בדיקה, הערות קליניות ודוחות בחינה.
  • ייתכן שתרצה לשקול לקבל עותקים של התיקים הרפואיים שלך בעצמך לפני שתגיש אותם למבטח שלך, כדי שתדע מה הם כוללים ותוכל לנתח כיצד ניתן להשתמש במידע זה כדי לאשר או לדחות את תביעתך.
  • הקפד להגיש את כל המסמכים המבוקשים, ובמיוחד ראיות רפואיות, בהקדם האפשרי לאחר בקשתם. זה מבטיח שלא תחמיץ שום מועדים ותקטין את השינויים שחברת הביטוח תשלול את תביעתך.
  • אתה יכול לשקול לגרום לרופא שלך לכתוב מכתב התומך בבקשתך להטבות. הרופא שלך יכול להסביר את הנכות שלך וכיצד זה מגביל את יכולתך לעבוד.
  • זכור כי הרופא שלך עשוי לגבות תשלום עבור כתיבת דוח מפורט על הנכות וההיסטוריה הרפואית שלך, אך בדרך כלל שכר טרחה זה יהיה שווה את זה אם המכתב יגדיל באופן משמעותי את סיכוייך לקבל קצבת נכות לטווח ארוך.
  • למרות שחוות הדעת של הרופא שלך חשובה, אתה זקוק גם להוכחה אובייקטיבית של מוגבלותך והשפעתה על יכולתך לבצע את עבודתך.
 4. 4
  עבוד עם מנהל התביעות שלך. התביעה שלך תוקצה למנהל תביעות, שהוא בדרך כלל מישהו שעובד בחברת הביטוח שלך.
  • מנהל התביעות שלך עשוי לפנות אליך לקבלת מידע נוסף או לבקשת מסמכים או פרטי קשר לרופאיך או לספקי שירותי בריאות אחרים.
  • זכור שרוב המבטחים הפרטיים אשר מאשרים לך קצבת נכות לטווח ארוך ידרשו ממך להגיש בקשה לקצבאות ביטוח לאומי. אם אתה מאושר לנכות בביטוח לאומי, חברת הביטוח אחראית רק לסכומים שקצבאות הביטוח הלאומי שלך אינן מכסות.
 5. 5
  שקול להתייעץ עם עורך דין. מכיוון שתביעות של ERISA מסובכות ונדחות לעתים קרובות, ייתכן שתרצה לקבל ייעוץ מעורך דין המתמחה בתביעות של ERISA ותביעות נכות לטווח ארוך.
  • אם אתה מבקש נכות ונדחה, יש לך את הזכות במסגרת ERISA לתבוע את חברת הביטוח בבית המשפט הפדרלי. עם זאת, קשה מאוד לשכנע בית משפט לבטל את מניעת הטבות של חברת ביטוח.
  • זכור כי עורך דין לא יכול רק לעזור לך להגיש בקשה אלא יודע למקסם את הסיכויים שתאושר להטבות.
חברת הביטוח אחראית רק לסכומים שקצבאות הביטוח הלאומי שלך אינן מכסות
אם אתה מאושר לנכות בביטוח לאומי, חברת הביטוח אחראית רק לסכומים שקצבאות הביטוח הלאומי שלך אינן מכסות.

שיטה 2 מתוך 2: הגשת בקשות לקצבאות ביטוח לאומי

 1. 1
  הורד את ערכת המתנע לנכים. מנהל הביטוח הלאומי (SSA) מספק ערכה למתחילים עם מידע בסיסי על חוק הביטוח הלאומי ועל סוגי הטבות נכות לטווח ארוכים זמינות.
  • הערכה כוללת סקירה כללית למה לצפות מתהליך הבקשה, כמו גם רשימת ביקורת וגליון עבודה שיעזרו לך לארגן את המידע שלך ולוודא שיש לך את כל המסמכים ש- SSA זקוק לעיבוד הבקשה שלך.
  • אם אינך מצליח להוריד את הערכה באופן מקוון, תוכל גם לבקש לשלוח לך אחת על ידי התקשרות ל- SSA בטלפון 1-800-772-1213.
 2. 2
  אסוף מסמכים ומידע. אתה יכול להשתמש ברשימת הבדיקה הכלולה בערכת המתנע כדי לוודא שיש לך את כל המידע הדרוש להשלמת היישום שלך.
  • תזדקק לשמות, כתובות ומספרי טלפון של כל ספקי הרפואה שלך, כמו גם את התאריכים שבהם ביקרת באותם רופאים או מתקנים והעתקים של הרשומות שלך מאותם ביקורים, כולל תוצאות מעבדה או בדיקה.
  • התרכז במסמכים שכבר ברשותך. ה- SSA יסייע לך בבקשת תיעוד נוסף במידת הצורך.
  • זכור שככל שתוכל לספק יותר תיעוד לגיבוי טענתך שאתה מושבת, כך גדל הסבירות שהבקשה שלך תאושר.
 3. 3
  השלם את הבקשה שלך. באפשרותך להשלים בקשה לנכים ארוכי טווח באופן מקוון, על ידי התקשרות למספר הטלפון החינמי של ה- SSA, או על ידי ביקור אישי במשרד הביטוח הלאומי הקרוב שלך.
  • Starter Kit, הנכות כולל קישור היישום המקוון. אתה יכול גם להגיש בקשה בטלפון 1-800-772-1213, או על ידי קביעת פגישה במשרד ה- SSA המקומי שלך.
  • אם ברצונך להגיש מועמדות אישית, תוכל למצוא את המיקום ואת מספר הטלפון של משרד ה- SSA הקרוב ביותר שלך באמצעות איתור המשרדים של SSA בכתובת https://secure.ssa.gov/ICON/main.jsp.
  • היישום מחייב אותך למסור פרטים על עצמך, על מוגבלותך ועל היסטוריית העבודה וההכנסה שלך. באופן כללי, עליך להוכיח כי מוגבלותך מונעת ממך לבצע עבודות בתחומך, וכי אין עבודה אחרת העומדת לרשותך במקום אחר שתוכל לבצע.
  המינהל לביטוח לאומי (SSA) מספק ערכת התחלה עם מידע בסיסי על חוק הביטוח הלאומי וסוגי קצבאות הנכות לטווח הארוך
  המינהל לביטוח לאומי (SSA) מספק ערכת התחלה עם מידע בסיסי על חוק הביטוח הלאומי וסוגי קצבאות הנכות לטווח הארוך הקיימים.
 4. 4
  הגש מסמכים נדרשים. אם אתה פונה באופן מקוון או בטלפון, עליך עדיין להגיש מסמכים מסוימים כדי לאמת את המידע שמסרת בבקשה שלך.
  • עליך לשלוח את המסמכים שלך למשרד SSA המקומי שלך, ולכלול את מספר הביטוח הלאומי שלך עם המסמכים כדי שצוות SSA יוכל להחיל את המסמכים על היישום הנכון.
  • זכור כי עליך לשלוח מסמכי מקור, ולא עותקים, של רבים מהמסמכים הנדרשים. עליך לשלוח מסמכים אלה באמצעות דואר מאושר עם קבלה שהוחזרה ביקש כדי שתדע מתי המשרד מקבל את המסמכים שלך.
  • ברגע שה- SSA יבדוק את המקור שלך, הוא ייצור עותקים וישלח אליך את המקור שלך בחזרה. עם זאת, אם אינך מרגיש בנוח לשלוח מסמכים מקוריים באמצעות הדואר, תוכל תמיד להוריד אותם באופן אישי למשרד ה- SSA המקומי שלך.
 5. 5
  המתן לתגובה. זה יכול לקחת בין שלושה לחמישה חודשים עד שה- SSA מטפל בבקשות לקצבת נכות.
  • לאחר קבלת בקשתך וכל התיעוד התומך, מומחה רפואי ומקצועי יבדוק את החומרים שלך ויקבע אם אתה זכאי לקצבאות נכות לטווח ארוך.
  • ייתכן שייצור איתך קשר עם נציג SSA אם נדרש מידע נוסף כדי לטפל בבקשתך, או אם עליך להשלים בדיקות רפואיות נוספות.
  • זכור שאם ה- SSA ידרוש ממך להשלים בדיקה רפואית, לא תצטרך לשלם כסף עבורו. אתה, עם זאת, אחראי לקיום המינוי.
 6. 6
  שקול להתייעץ עם עורך דין. במיוחד אם בקשתך נדחית, ייתכן שתרצה לקבל ייעוץ וסיוע מעורך דין מנוכה בביטוח לאומי.
  • זכור כי בקשות לנכות לטווח ארוך נדחות לעתים קרובות וחייבות לעבור את הליך הערעור. עורך דין מנוכה בביטוח לאומי מנוסה מבין ויכול לעזור להדריך אותך בתהליך זה.
  • אם אתה מודאג מהעלות של עורך דין, תוכל לשקול לפנות למשרד הסיוע המשפטי המקומי שלך. לארגונים ללא מטרות רווח המוקדשים לסיוע לאנשים עם מוגבלויות, עשויים להיות בעלי משאבים משפטיים או המלצות לעורכי דין המספקים שירותים בחינם או משתמשים בסולם דמי הזזה על סמך הכנסותיך.

שאלות ותשובות

 • אם נדחו לי הטבות לאחר ערעור והוכחתי רפואית שאני זקוק לניתוח נוסף, האם זה יכול לעזור לטענתי?
  זה אולי, וזה בהחלט שווה לנסות. אך הצורך בניתוח לא תמיד משווה את הזכאות להטבות באופן אוטומטי. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לגלות באילו קריטריונים עליכם לעמוד כדי להיות זכאים, ולהתחיל משם. אם סירבו בטעות, לעולם אל תוותרו עד שייפתר.
 • כרגע אני עוברת כימותרפיה לסרטן ולא אוכל לחזור לעבוד לזמן מה. האם אוכל להגיש בקשה לנכות?
  סרטן נחשב בדרך כלל למחלה, ולא למוגבלות. עם זאת, חפש באינטרנט שירותים באזורך שעשויים לסייע לך בבעיות פיננסיות עד שתוכל לחזור לעבודה.

כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail