איך להימנע מכאבים ביד שמאל בזמן נגינה בגיטרה?

זה יכול להיות מתסכל אם יש לך כאב ביד שמאל בזמן שאתה מנגן בגיטרה, אבל יש כמה התאמות שאתה יכול לעשות בכדי לשפר את הטכניקה שלך ולחזק את היד שלך בתוך זמן קצר! לפני שאתה מרים את הגיטרה שלך, נסה לעשות כמה מתיחות אצבעות כדי לחמם את השרירים. אתה יכול להעמיד פנים שאתה מקליד במהירות באוויר, מגלגל את פרקי הידיים כמה פעמים, או פשוט פורש את האצבעות. אם אתה רוצה לחזק את השרירים, התאמן גם בתרגילי מהירות. לאחר ההתחממות, הגדר מטרונום והשחק בריף כרומטי עם האצבע המורה על הסריג הראשון, ואז המשך לאצבע האמצעית שלך בשער השני, וכן הלאה. מלבד התרגילים האלה, אתה יכול להפחית את הכאב ביד שלך על ידי שיפור הטכניקה שלך. הקפד למקם את האצבעות קרוב לשרידים כשאתה מנגן, מה שיפחית את כמות הלחץ שאתה צריך כדי לאקור אקורדים. בנוסף,הרפי את היציבה ושמרי על פרק כף יד רפוי, אשר יפעיל פחות לחץ על היד שלך. כדי ללמוד כיצד להתאים את הפעולה על צוואר הגיטרה שלך, המשך לקרוא! כדי ללמוד כיצד להתאים את הפעולה על צוואר הגיטרה שלך, המשך לקרוא!

נראה שיש לי כאב צורב ביד שמאל ובאצבעות לאחר שניגנתי בגיטרה האקוסטית שלי
נראה שיש לי כאב צורב ביד שמאל ובאצבעות לאחר שניגנתי בגיטרה האקוסטית שלי.

זה טבעי לחוות כאב ביד הקשה שלך (יד שמאל, לאנשים ימניים) בזמן תרגול הגיטרה. זה יכול להיות כואב, במיוחד למתחילים, אבל אתה לא צריך לתת לכאב למנוע ממך להתאמן. אם אינך מתרגל טכניקות וצעדים הכנה מתאימים, אתה עלול להתאמץ או לפגוע בידך.

שיטה 1 מתוך 3: מיזוג היד לפני נגינת גיטרה

 1. 1
  מתחו את האצבעות. כוח השרירים שלך הוא משני לגמישות ולזריזות של השרירים שלך. אחת הדרכים לשפר את שתי התכונות האחרונות היא על ידי מתיחה נכונה של האצבעות לפני האימון. כופף כל אצבע לאחור עד שהיא מרגישה בנוח והחזק אותם במצב זה למשך מספר שניות. בצע את אותו הדבר עבור כל אגודל, אך גם מותח את האגודל לכף ידך.
  • קבל את הדם זורם באצבעותיך על ידי העמדת פנים שאתה מקליד במהירות באוויר.
  • גלגל את פרקי הידיים גם בכיוון השעון וגם נגד כיוון השעון.
  • פרש את אצבעותיך למצב מורחב לחלוטין ואז שחרר את המתח.
 2. 2
  עשו תרגילי יד. לאחר שמתחת את היד שלך, אתה יכול לחזק את השרירים שאתה משתמש בהם בדרך כלל במהלך נגינת גיטרה. ישנם שני תרגילים עיקריים שתוכלו לעשות בלי לנגן בגיטרה עצמה. התאמן בשרירי המרחיק של היד הקשה שלך בשני התרגילים הבאים:
  • תחילה החזק את ידך השמאלית (או היד המקישה) במצב רגוע. הרחב את האגודל לורוד שלך ואז פרק אותם מעט. המשך בתנועה זו בשאר אצבעותיך: טבעת, אמצע ואז האצבע המורה. חזור על כך כמה פעמים שתרצה, אך אל תרגיל יתר על המידה את השרירים.
  • החזיקו את היד המקומטת רגועה עם כף היד כלפי מעלה. הושיט מעט את אצבעך הוורודה ואז הגמיש אותה. המשך באותו תרגיל בשאר אצבעותיך: טבעת, אמצעית ואז האצבע המורה.
  זה טבעי לחוות כאב ביד הקשה שלך (יד שמאל
  זה טבעי לחוות כאב ביד הקשה שלך (יד שמאל, לאנשים ימניים) בזמן תרגול הגיטרה.
 3. 3
  תרגול תרגילי מהירות. אחרי שחיממתם את היד כראוי, תוכלו לתרגל כמה שורות בגיטרה. הגדר מטרונום, אם קיים, לקצב נוח. למתחילים, השתמש ב -80 סל"ד, ושחקנים מנוסים יכולים לשחק בסביבות 120 סל"ד. כוון את היד שלך כך שהאצבע המורה שלך תהיה על הדאגה הראשונה. ואז מנגנים את הריף הכרומטי על פני כל מחרוזת: 1-2-3-4. השתמש באצבע בודדת כדי לשחק בכל דאגה.
  • לתרגיל נוסף, בצע את אותה תנועה בסדר יורד. התחל עם הזרת שלך בשורה הרביעית של המחרוזת האחרונה.
  • טכניקה זו תפעיל כל אצבע.
  • ברגע שיהיה לך נוח לבצע תרגיל זה, הגדל את מהירות המטרונום שלך.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בטכניקה נכונה בגיטרה

 1. 1
  החזיקו את הגיטרה כמו שצריך. הדרך בה אתה אוחז בצוואר הגיטרה משפיעה כמה זמן אתה יכול לחסום אקורדים לפני היד שלך מתכווצת וכואבת. עוגן את האגודל קרוב למרכז הגב של הצוואר ולא מעל הגג כאילו הוא מציץ מקדימה. הצבת האגודל במרכז הגב של צוואר הגיטרה אמורה לעזור לך בצורה הנכונה. הצורה המתאימה תגדיל את הסיבולת של היד שלך.
  • הביטו בזווית זרועכם ופרקי כף היד. תבחין שככל שזווית פרק כף היד שלך חדה יותר, כך יש לך פחות כוח ביד הזו. שמור על כל המפרקים מפרק כף היד ועד לאצבעותיך בזוויות מעוגלות באופן טבעי.
  • אין כלל זהב עם מיקום ידיים. ג'ימי הנדריקס החזיק את הגיטרה שלו באופן שאגודל שלו כרך סביב הגיטרה. עשו כל מה שעושה לכם נוח. בדוגמה זו היית מחזיק את הגיטרה כמו מחבט טניס.
 2. 2
  יש למקם את האצבע המתאימה. מיקום האצבע הנכון עוזר הקול שלך ואת הסיבולת של היד שלך. מקם את אצבעותיך קרוב לדאגה הקרובה לגשר, במקום להניח את האצבע שלך במרכז המתים. זה עוזר להפחית את הכוח הדרוש לאקורד אקורדים.
  • אתה צריך גם להרגיל לקשת כל אצבע בעת השמעת תווים או אקורדים. בדרך זו האצבעות שלך לא נוגעות בחוטים אחרים ומפריעות לצליל.
  תחילה החזק את ידך השמאלית (או את היד המקישה) במצב רגוע
  התאמן בשרירי האקסטנסור של היד שלך עם שני התרגילים הבאים: תחילה החזק את ידך השמאלית (או את היד המקישה) במצב רגוע.
 3. 3
  הרפי את היציבה שלך. מקובל להרגיש לחוץ ומתוח בזמן הנגינה בגיטרה. זה נכון במיוחד לגבי גיטריסט מתחיל. זה נורמלי להרגיש כאב כשמנסים צורת גיטרה חדשה. כשאתה מושיט יד לצורות היד הקשות יותר, חשוב לשים לב לאופן שבו שאר גופך מגיב. וודאו שיש לכם את האצבעות הראויות, ואז נשמו עמוק ותנו לכתפיים לנוח.
  • נוקשות רק תפריע למוזיקאי. שמור על יציבה נינוחה כדי לעבוד על הכלי למצב טבעי ולהרגשה.
 4. 4
  צאו להפסקות יצרניות. כשאתה מתאמן בגיטרה לפרקי זמן ארוכים יותר, הקפד לעשות הפסקות. גיטריסט טוב ייקח הפסקות פרודוקטיבי כדי להבטיח את מנטליות התרגול אינה אובדת. קחו הפסקה של חמש דקות לשתיית מים או צאו לטיול. הימנע מישיבה על הספה וצפייה בטלוויזיה בהפסקה שלך.
  • שמרו על הרצון שלכם להשתפר כגיטריסט. שמור על ביוגרפיה מוזיקלית כדי לשמור על השראתך.

שיטה 3 מתוך 3: שיפור הסיבולת של היד שלך

 1. 1
  התאם את פעולת צוואר הגיטרה שלך. גיטרה עם פעולה גבוהה תדרוש יותר כוח מאצבעותיך כדי ללחוץ על המיתרים כלפי מטה. ניתן לכוון את מוט המסבך ברוב הגיטרות בעזרת מפתח אלן. קל לפגוע בצווארך, וכדאי לקחת את הגיטרה שלך לחנות תיקונים מהימנה לצורך התאמה קלה. כמו כן פעולה גבוהה יכולה לנבוע מסיבות אחרות כגון זווית צוואר, גובה גשר וחריצי אגוזים רדודים. אלו סיבות נוספות לפגישה עם איש תיקון גיטרות טוב.
  • אם אינך יכול להרשות לעצמך לתקן את פעולת הגיטרה שלך על ידי טכנאי תיקונים, שקול להשתמש בקאפו בשורה הראשונה של הגיטרה כחלופה זמנית. הצבת קאפו על הסריג הראשון עוזרת לקרב את המיתרים לסריג.
  • יש גיטרות שדורשות ממך להסיר את הצוואר כדי לגשת למוט המסבך.
  זה יכול להיות מתסכל אם יש לך כאב ביד שמאל בזמן שאתה מנגן בגיטרה
  זה יכול להיות מתסכל אם יש לך כאב ביד שמאל בזמן שאתה מנגן בגיטרה, אבל יש כמה התאמות שאתה יכול לעשות בכדי לשפר את הטכניקה שלך ולחזק את היד שלך בתוך זמן קצר!
 2. 2
  נסה צורות צוואר שונות. צורות צוואר ממלאות תפקיד מרכזי בנוחות המשחק. מותגים וסגנונות גיטרה שונים מציעים סגנונות וצורות רבות של הצוואר ללקוחותיהם. נסה תמיד גיטרה לפני שקונים אותה. הקפד לשחק אותו למעלה ולמטה על הצוואר, תוך שימוש במיתרים חוטים ופתוחים. בדומה לרכישת זוג נעליים חדשות, אתה רוצה לנסות גיטרות שלא רק נשמעות נהדר, אלא גם מרגישות נכון.
  • עבור דגמים מסוימים של גיטרות, כמו רוב הפגושים, יש צוואר בריח כך שתוכל להחליף את צוואר הגיטרה הנוכחית שלך. בכל זאת תלך לאיש תיקון לעשות את זה כי יש איזה התאמה נאה. מכשירים אחרים, כמו רוב הגיבסונים, צווארים מודבקים ושינוי הצוואר יכול להיות תהליך יקר.
  • צווארים שמנים נתפסים בדרך כלל בעולם הגיטרה כצוואר חסון ואמין. סגנון צוואר זה יכול להיות קשה למתחילים. נסה כמה סגנונות של צוואר לפני שתקבל החלטות כלשהן.
 3. 3
  פנה לסיוע רפואי אם הכאב נמשך. היכונו לכאב ונוקשות. עם זאת, גיטריסט מתחיל לא צריך לצפות שתהיה אותה רמת כושר גופני שהוצג על ידי גיטריסט מנוסה יותר. אם הכאב ביד הקשה נמשך יותר מיומיים, עליך לתת לרופא לבחון את ידך. הגוף שלך מאפשר לך לדעת שמשהו לא בסדר בכל פעם שהכאב הופך להיות חריף. בניגוד להרמת משקולות, שם כאב כלשהו הוא רווח, בעולם הגיטרה כאב מתמשך יכול להיות צרות.

שאלות ותשובות

 • יש לי כאבים בקצות האצבעות בנגינה בגיטרה. יש פתרונות?
  בדוק את הטכניקה שלך וכמה חזק אתה לוחץ על המיתרים. התחל עם זמן קצר יותר במשחק, והארך את ההפעלות שלך כשאתה בונה יבלות. אם אתה צריך לנגן כמויות זמן ארוכות יותר, אני מציע לרכוש גיטרה קטנה יותר; המיתרים לא יהיו עבים כל כך, ולא תצטרכו למתוח את היד כל כך הרבה.
 • פרק כף היד השמאלי שלי כואב כל כך בזמן נגינה בגיטרה. האם זה נורמלי?
  כן, זה יכול להיות נורמלי, אבל אם זה לא מפסיק, יש לרופא לבדוק את זה.
 • כואב לי בצד ימין אחרי שניגנתי בגיטרה הקלאסית שלי במשך כ -15 דקות. מה אני יכול לעשות כדי להימנע מכך?
  אם אתה מתייחס ליד ימין שלך, הדבר היחיד שאתה יכול לעשות הוא לבנות קשקשים לאורך זמן. זה יחזק את אצבעותיך וייתן לך את היכולת לשחק זמן רב יותר. אם אתה מתייחס לצד שלך שבו אתה מחזיק את הגיטרה על הרגל שלך, הבעיה עשויה להיות היציבה שלך. נסו לא להתכופף או לאחוז חזק מדי. באופן כללי, נגינה בכלי יכולה להעמיד את גופנו במצב לא טבעי. נסה לקחת הפסקה של 2 דקות בין 15 דקות הנגינה.
 • נראה שיש לי כאב צורב ביד שמאל ובאצבעות לאחר שניגנתי בגיטרה האקוסטית שלי. האם יש מה לעשות כדי למנוע זאת?
  כשאתה משחק, ודא שפרק כף היד השמאלית שלך במצב ניטרלי - כלומר שטוח. אל תשחק עם פרק כף היד. אם אתה סובל מכאבים מנגינה של אקורדים ברים, נסה ללמוד צורות אקורדים שבהן תוכל לתלות את האגודל השמאלי מעל החלק העליון של הצוואר. לדוגמה, במקום לנגן אקורד A barre 577655, נסה את x7765x עם האגודל מעל הצוואר. סוג זה של "אחיזה" של אקורד חלקי ייתן לך צלילים שונים מאשר אקורד מלא, ויכול לתת לך הפסקה. אל תפחד להתנסות - זה אף פעם "לא בסדר" לנגן רק חלק מאקורד.
 • האגודל השמאלי שלי כואב לי מלהתאמן על אקורד F. נראה כי הכאב חוצף את זרועי וכתפי וצווארי. האם עלי לקחת הפסקה מהנגינה?
  כן, כדאי לקחת הפסקה זמנית. אולי תנער את המפרקים שלך. כמו כן, תרגישו כאב, בעיקר באצבעות, כאשר למדו לראשונה לנגן בגיטרה או אם עבר זמן מה מאז שניגנתם כדי לבנות את אותם קשקשים בקצות האצבעות.
 • יד שמאל שלי כואבת כמו כוויה, אוי!
  זה דבר טוב! זה אומר לכל גיטריסט שאתה מתאמן לעיתים קרובות. אבל אם אתה באמת רוצה להימנע מכך, נסה לעשות הפסקות מדי פעם. לדוגמא, אם אתה משחק במשך 3 שעות, התאמן במשך חצי שעה, עשה הפסקה של 20 דקות. זה יעזור ויקל מעט את היד שלך.

תגובות (4)

 • cameronwalsh
  אני אוהב את האלכוהול בקצה האצבעות, אני הולך לנסות את זה.
 • felipa23
  מגניב, עוזר למיקום הידיים שלי.
 • finley20
  זה עזר להפחית את כאב הידיים שלי בזמן נגינה בגיטרה.
 • oletaprice
  עזרה נהדרת לדעת שהכאב תקין! מתיחות אצבעות ותרגילים טובים מאוד - ועשו הבדל אם תשמרו עליהם, גם אחרי כמה ימים.
כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail