כיצד לטפל בכוויות חומץ תפוחים?

כמה זמן לוקח לרפא כוויות חומץ תפוחים
כמה זמן לוקח לרפא כוויות חומץ תפוחים?

חומץ תפוחים הוכח כתרופה ביתית לבעיות עור רבות. אמנם זה לרוב בטוח, אך עלול לגרום לכוויות קשות בחשיפה ממושכת או במגע בעיניים. שטפו את החומץ ודאגו לכוויות קלות בבית. אם הצריבה שלך מראה סימני זיהום, התייעץ עם רופא רק כדי להיות בצד הבטוח.

שיטה 1 מתוך 3: שטיפת החומץ

 1. 1
  הסר בגדים או תכשיטים שעליהם חומץ. פשט בעדינות את כל הבגדים או התכשיטים ליד העור השרוף. נסו לא למשוך בגדים מעל האזור השרוף כדי למנוע מגירוי עורכם עוד יותר.
 2. 2
  הפעל את הכוויה מתחת למים זורמים וקרים במשך 20 דקות. הפעל את הברז כך שזרם המים יהיה עדין ולא חזק. שטפו את האזור שנשרף מתחת למים הזורמים והקרירים כדי להסיר את עקבות החומץ ולהרגיע את העור המודלק. אין לשפשף או לקרצף את הכוויה כשאתה שוטף.
  • הימנע משימוש בסבון בכוויה שלך.
 3. 3
  שטפו את העיניים למשך 20 דקות במים בטמפרטורת החדר. הסר את המשקפיים או עדשות המגע אם קיבלת חומץ בעיניים. קוץ את עיניך מתחת לזרם עדין של מים בטמפרטורת החדר למשך 20 דקות.
  • אם ילדכם קיבל חומץ בעיניהם, שפכו בעדינות את המים מעל גשר אפם ועודדו למצמץ. לאחר מכן שטפו את עיניהם במים בטמפרטורת החדר למשך 20 דקות באמבטיה, מקלחת או כיור.
 4. 4
  הימנע משימוש בחלב או בנוזלים אחרים כדי לשטוף כוויה. השתמש רק במים נקיים וטריים לניקוי כוויות. נוזלים אחרים עשויים לגרות עוד יותר את העור השרוף במקום להרגיע אותו.
שיטה 3 מתוך 3: מניעת כוויות חומץ תפוחים
שיטה 3 מתוך 3: מניעת כוויות חומץ תפוחים.

שיטה 2 מתוך 3: טיפול בכוויה

 1. 1
  פנה לטיפול רפואי בכוויות בעיניים. לאחר שטיפת העיניים למשך 20 דקות במים בטמפרטורת החדר, חשוב לפנות לטיפול רפואי בחדר מיון או חדר מרפאה. כוויות בעיניים עלולות לגרום לנזק בקרנית גם בשטיפה, ולכן חשוב להעריך אותן על ידי רופא.
 2. 2
  מרחו ג'ל אלוורה בכוויות קרירות בעור. למרוח כמות קטנה של ג'ל אלוורה בעדינות על הכוויה בידיים נקיות. הימנע ממריחת משככי כאבים או חיטוי המבוססים על שמן, כגון ניאוספורין או ג'לי נפט. הם יכולים ללכוד חום כוויות ולעצבן אותו עוד יותר.
  • לעולם אל תמרחו ג'ל אלוורה על העיניים.
 3. 3
  עטוף את העור באופן רופף בגזה מעוקרת, אם קיימת. חפש בערכת העזרה הראשונה שלך גזה נקייה ומעוקרת. עטוף את הכוויה באופן רופף כדי להגן עליו מפני שפשוף פוטנציאלי תוך כדי יומך.
  • תחבושות לנשימה כמו גזה עדיפות על תחבושות לטקס הלוכדות לחות על הכוויה.
 4. 4
  קח תרופות נגד כאבים OTC לפי הצורך. השתמש בתרופות כאב ללא מרשם, כגון פרצטמול, איבופרופן ונפרוקסן, כדי להקל על כל אי נוחות קלה שגורמת לך הצריבה. קח תמיד את התרופות כפי שמצוין בהוראות היצרן. אם הכאב שלך נמשך, קבע תור לרופא במקום ליטול תרופות נוספות נגד כאבים.
  • הימנע מנטילת תרופות אלו עם אלכוהול, מכיוון שהשילוב יכול להיות קשה לכבד שלך.
 5. 5
  עקוב אחר הכוויה בכדי לחום, אדמומיות או נפיחות. צפה בעור המגורה שלך בימים שלאחר הכוויה. אם אתה מבחין בסימנים כלשהם לזיהום פוטנציאלי, כגון העור מרגיש חם למגע, אדמומיות, מוגלה או נפיחות, התייעץ עם הרופא שלך.
חומץ תפוחים יכול להבעיר או לגרות כוויות נוספות אם מורחים אותו
עם זאת, חומץ תפוחים יכול להבעיר או לגרות כוויות נוספות אם מורחים אותו.

שיטה 3 מתוך 3: מניעת כוויות חומץ תפוחים

 1. 1
  השתמש בחומץ תפוחים רק על עור בריא. הימנע ממריחת חומץ תפוחים על עור שבור או פגום. חומץ מעצבן ועלול להפוך את עורכם הנפגע לפגיע לזיהומים חיידקיים.
  • הרופא שלך יכול לטפל בזיהומים חיידקיים באמצעות אנטיביוטיקה מקומית או דרך הפה.
 2. 2
  להתרחק מאזורים רגישים. צמצם את הגירוי בעור על ידי כך שאינך שם חומץ על הפנים או על איברי המין. סביר להניח שהדבר יעקוץ ויכול לפגוע בשלמות העור שלך. חשוב במיוחד להימנע מאזור העיניים שלך.
 3. 3
  הפסק להשתמש בחומץ תפוחים אם אתה מרגיש צריבה או גירוי. שטפו את עורכם ועצרו את השימוש בחומץ אם החומץ צורב או מדליק את עורכם. אין יתרונות רפואיים מאושרים של שימוש בחומץ באופן מקומי. עדיף להתייעץ עם רופא לגבי כל דאגות עור במקום לנסות תרופות ביתיות שלא נבדקו.
 4. 4
  אל תשים חומץ תפוחים על העור לפרקי זמן ממושכים. הימנע ממריחת חומץ תפוחים על העור למשך יותר מדקה או שתיים בכל פעם, במיוחד לא עם חבישות סגורות, כמו תחבושות. במיוחד תחת תחבושות, חומץ עלול לכרסם בעור ולגרום לכוויות קשות.
  • סוגי עור מסוימים עשויים להיות רגישים יותר לחומצות כמו חומץ מאשר לאחרים, ולכן קשה לייעץ לגבי רמת חשיפה בטוחה.

אזהרות

 • אמנם ישנם דיווחים אנקדוטליים על חומץ תפוחים המסייע בניקוי בעיות עור או בהסרת שומות, אך אין מעט ראיות מדעיות התומכות בטענות אלה. עדיף להישאר עם מוצרים שנועדו לשמש על העור שלך.

שאלות ותשובות

 • מדוע חומץ עוזר לכוויות?
  חומץ לבן מזוקק מכיל חומצה אצטית, אשר יכולה לעזור להקל על הכאב והדלקת של כוויה. עם זאת, חומץ תפוחים יכול להבעיר או לגרות כוויות נוספות אם מורחים אותו. זה יכול גם לגרום לכוויות אם הוא יושב על העור שלך יותר מדי זמן.
 • איך נפטרים מכוויות חומץ?
  התחל על ידי שטיפת האזור הפגוע בהקדם האפשרי כדי להיפטר מהחומץ. החזיקו את האזור השרוף מתחת למים זורמים וקרים במשך 20 דקות. אם הכוויה על העור שלך יש למרוח ג'ל אלוורה כדי לקרר את האזור הפגוע ולעטוף אותו באופן רופף בגזה מעוקרת. אם שרפת את העין, פנה מיד לטיפול רפואי.
 • האם אתה יכול לשרוף את העור בחומץ תפוחים?
  כן, בחשיפה ממושכת, חומץ תפוחים עלול לגרום לכוויות קשות בעור. כדי להימנע מלשרוף את עצמך בזה, השתמש בחומץ תפוחים רק על עור בריא והימנע מאזורים רגישים כמו העיניים או המפשעה. אם אתה מתחיל להרגיש צריבה או גירוי לאחר מריחת חומץ תפוחים, הפסק להשתמש בו מייד ושטוף אותו על ידי החזקת האזור הפגוע מתחת למים זורמים קרירים למשך 20 דקות.
שאלות ללא מענה
 • האם אוכל להשתמש בקוריזון בכדי לעזור בכוויה של חומץ תפוחים?
 • כמה זמן לוקח לרפא כוויות חומץ תפוחים?

כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail