כיצד לטפל בשלשול המטיילים?

למד כיצד לטפל בשלשול של מטיילים
למד כיצד לטפל בשלשול של מטיילים, כך שתוכל להפחית את אי הנוחות שלך וליהנות מטיולך.

שלשול המטייל בדרך כלל אינו חמור, אך הוא יכול להשפיע על תוכניות הנסיעה שלך ועל הנוחות שלך. שלשול המטייל הוא הפרעת עיכול בה יש לך צואה רופפת ומימית והתכווצויות בבטן. זה נגרם בדרך כלל על ידי שתיית מים מזוהמים או אכילת מזון מזוהם בחומר זיהומי כלשהו כמו חיידקים, נגיפים או טפיל. לעיתים נדירות, זה יכול להיגרם על ידי הלחץ בנסיעה. למד כיצד לטפל בשלשול של מטיילים, כך שתוכל להפחית את אי הנוחות שלך וליהנות מטיולך.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש בתרופות ביתיות לטיפול בשלשול המטיילים

 1. 1
  החלף את הנוזלים שלך. החלק הקריטי ביותר בטיפול ביתי בשלשול המטיילים הוא החלפת נוזלים. שתו הרבה הרבה מים, לפחות שניים-שלושה ליטרים ביום. זהו הנוזל הטוב ביותר להכניס לגופך כאשר יש לך שלשול של מטיילים. ניתן גם לשתות מיצי פירות מדוללים, תה ירוק, שחור או צמחים, או מרק עוף, ירק או בקר שקוף.
  • אתה צריך לשתות נוזלים גם אם אתה מקיא.
  • קנו מים בבקבוקים אם אינכם בטוחים לגבי איכות מי הברז.
  • החלף נוזלים במהלך 48 שעות והמשיך לעקוב אחר הסימפטומים. יש להיזהר אם אתה מפתח חום או יש לך דם בצואה.
 2. 2
  הכינו משקאות המייבשים מחדש. אם אתה חושב שאתה בסיכון להתייבשות, פתרון לחימום מחדש של חירום יכול להיות שימושי. אתה יכול לשתות את המשקאות האלה בכמויות קטנות לאורך כל היום. פורמולות אלו בטוחות לילדים ותינוקות בכמויות קטנות.
  • מערבבים 0,5 כפית מלח ים (או מלח שולחן אם זה כל מה שיש לכם), 0,5 כפית סודה לשתיה, ארבע כפות סוכר או שתי כפות דבש, ומי שתייה בטוחים של ליטר.
  • ניתן להכין משקה מייבש אחר באמצעות ערבוב של 0,5 כוס מיץ תפוזים טרי, 0,25 כוס מיץ לימון, שתי כוסות מים מסוננים או מטוהרים, שתי כפות דבש אורגני או סירופ מייפל, ו 0,13 כפית מלח ים. אתה יכול להשתמש בשתי כוסות מי קוקוס במקום.
  שימוש בתרופות ביתיות לטיפול בשלשול המטיילים
  שיטה 1 מתוך 3: שימוש בתרופות ביתיות לטיפול בשלשול המטיילים.
 3. 3
  הימנע מאוכל מוצק אם הוא בחילה. אם אתה מקיא או בחילה, עליך להימנע ממזון מוצק במשך 24 השעות הראשונות. לאחר זמן זה, או כאשר אתה יכול להחזיק אוכל, הקפד על תזונה סתמית. דיאטה אחת כזו היא דיאטת BRAT, שהיא תזונה של בננות, אורז, רסק תפוחים וטוסט.
  • יתכן שתרצה לאכול מרקים, קרקרים, ביצים, דגני בוקר, תבשילים עם בשרים וירקות רכים, ומנה.
 4. 4
  מנוחה. דאג שתנוחי מספיק. זה יכול לעזור לגופך להחלים ולהילחם בכל מה שגורם לשלשול המטייל. סביר להניח שאתה כבר מותש מהנסיעות שלך. השלשול עשוי להחמיר את העייפות. קבל את כל השאר שאתה יכול.
  • אם אתה עדיין נוסע, נסה להקל בזה במשך יום או יומיים. נוח במלון שלך וודא שאתה מתעדכן בשינה ומתייבש מחדש.
  • אם אתם בבית, קחו יום חופש מהעבודה או מבית הספר אם אתם צריכים. זה עשוי גם לעזור לך להיות חופש ללכת לשירותים כשתצטרך.
  • אם אינך מצליח לצאת מהעבודה, פשוט קח את זה באטיות ובאיטיות. אל תגזימו.

שיטה 2 מתוך 3: טיפול רפואי בשלשול המטיילים

 1. 1
  נסה תרופות OTC. ניתן להשתמש בתרופות ללא מרשם לטיפול בשלשול המטייל. אתה יכול להשתמש בתרופה נגד שלשול, כגון Immodium. תרופות המכילות diphenoxylate (כמו Lomotil או Lonox) יכולות להיות שימושיות אם השלשול מתיש. התרופה נגד שלשול יכולה להקל עליך לנסוע באוטובוסים ומטוסים בזמן שאתה מתגבר על שלשול המטייל שלך. אתה יכול גם לקחת ביסמוט סובסליצילט, הידוע יותר בשם Pepto-Bismol, אשר יכול לעזור להרגיע את מערכת העיכול שלך.
  • עליך להבין שעל ידי נטילת תרופות אלו אתה למעשה מאריך את מהלך מחלתך. בכל פעם שאתה משתמש בשירותים, אתה מבטל את הסוכן שגורם לסבל שלך. תרופות אלו מונעות ממך ללכת לשירותים.
  • הפסק להשתמש בהם אם יש לך כאבי בטן או אם הסימפטומים שלך מחמירים. אם זה קורה, התקשר לרופא שלך.
  • אל תיתן לילדך כל תרופה למבוגרים נגד שלשולים (כמו אימודיום) אלא אם כן רופא הילדים אמר לך. אלה עלולים להיות מסוכנים לילדים צעירים.
  • עבור כל תרופת OTC, פעל בהתאם להוראות היצרן. יותר לא טוב יותר. אין להשתמש ב- Pepto-Bismol עם ילדים, נשים בהריון או מישהו אלרגי לאספירין.
  • למבוגרים מומלץ לקחת 4 מ"ג אימודיום בסימן הראשון לשלשול ואז 2 מ"ג אם השלשול חוזר. זכור כי ייכנסו לתוקף עד 48 שעות. לילדים, יש להתייעץ עם רופא מכיוון שהתרופות מועברות לגיל המטופל ועשויות להשתנות.
  החלק הקריטי ביותר בטיפול ביתי בשלשול המטיילים הוא החלפת נוזלים
  החלק הקריטי ביותר בטיפול ביתי בשלשול המטיילים הוא החלפת נוזלים.
 2. 2
  קח אנטיביוטיקה לזיהומים חיידקיים. לרוב, ניתן לטפל בשלשול המטיילים בבית; עם זאת, עבור אנשים מסוימים הנמצאים בסיכון להתייבשות או בסיכון בגלל בריאותם הכללית, ניתן לרשום אנטיביוטיקה.
  • אנטיביוטיקה שנרשמת בדרך כלל כוללת: Trimethoprim-sulfamethoxazole (Bactrim DS), Ciprofloxacin (Cipro), Norfloxacin (Noroxin), Ofloxacin (Floxin), או Doxycycline (Vibramycin).
  • האנטיביוטיקה שאתה לוקח עשויה להיות תלויה לאן אתה הולך. ייתכן שתוכל לקבל אנטיביוטיקה מהרופא שלך לפני שאתה יוצא לחו"ל כדי שתוכל לקבל אותם במקרה של שלשול של מטיילים.
 3. 3
  פנה לרופא שלך. שלשול המטייל בדרך כלל אינו רציני ונמשך רק כמה ימים; עם זאת, אם יש לך או לילדך דם או ריר בצואה, הקאות שלא יפסיקו, שלשולים הנמשכים יותר מיומיים לשלושה, חום מעל 39 מעלות צלזיוס (38,9 מעלות צלזיוס), או שאתה חווה כאבי בטן או פי הטבעת, עליך להתקשר לרופא מיד.
  • אם כל זה קורה, ייתכן שתצטרך אנטיביוטיקה או תרופות אחרות לטפילים.

שיטה 3 מתוך 3: הבנת שלשול המטייל

 1. 1
  זיהוי תסמיני שלשול המטייל. שלשול המטייל מתרחש כששותים מים או אוכלים מזון שזוהה בחיידק, נגיף או טפיל. מסיבה זו, הסימפטומים יכולים להתחיל במהלך הטיול שלך או מיד לאחר הנסיעה שלך. התסמינים השכיחים ביותר כוללים:
  • חום
  • בחילה
  • הקאה
  • התחלה פתאומית של צורך לעבור שלושה או יותר צואה רפויה בתוך 24 שעות
  • צורך פתאומי או דחוף מאוד להשתמש בשירותים
  • התכווצויות בבטן
  החיידקים הנפוצים ביותר הגורמים לשלשול המטיילים הם מינים E.coli
  החיידקים הנפוצים ביותר הגורמים לשלשול המטיילים הם מינים E.coli, Shigella, Salmonella, Campylobacter ו- Vibrio.
 2. 2
  זיהוי גורמי סיכון לשלשול המטייל. ישנם מצבים מסוימים המובילים לשלשול המטייל. למרות שאולי לא תצליח לבטל את כל הסיכונים האפשריים, אתה יכול להיות מטייל מצפוני יותר. כדאי תמיד לאכול אוכל מבושל ומוגש טרי וחם. אכלו פירות וירקות גולמיים רק לאחר שטיפתם היטב וקילפתם. שתו רק מים ומשקאות אחרים ממכלים אטומים למפעל. אל תאכלו קרח ואל תשתו מים לא מבקבוק אטום.
  • הימנע מאכילת כל אוכל גולמי או מבושל, כולל בשר, ירקות ופירות ים. אל תאכלו פרי לא קלוף או מוצרי חלב לא מפוסטרים.
 3. 3
  למד היכן שלשול המטייל הוא הנפוץ ביותר. שלשול המטיילים נפוץ ביותר בעת ביקור בחלקים של אסיה, המזרח התיכון, אפריקה, מקסיקו, וגם מרכז ודרום אירופה. ייתכן שתקבל את זה גם באיים הקריביים, בדרום אירופה ובישראל. בדרך כלל אנשים מהאזורים האלה לא חולים בגלל שמערכת החיסון שלהם פיתחה הגנה חיסונית כנגד הגורם המדבק בעוד שאתה לא בגלל שאתה לא משם.
  • מה שגורם לשלשול המטיילים באזורים אלה הם חיידקים, נגיפים וטפילים. החיידקים הנפוצים ביותר הגורמים לשלשול המטיילים הם מינים E.coli, Shigella, Salmonella, Campylobacter ו- Vibrio. הטפילים הנפוצים ביותר הם המינים ג'יארדיה, אנטאמובה, קריפטוספורידיום, ואילו הגורמים הנגיפיים השכיחים ביותר לשלשול מטיילים הם וירוסים ממשפחות נורובירוס, רוטווירוס ואנטרווירוס.
כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail