כיצד להגיע לטיפול נפשי בארה"ב?

או התקשר לרשויות לסיוע בהקדם האפשרי
הגיש אדם זה למתקן חירום רפואי, ספק שירותי בריאות ראשוניים, או התקשר לרשויות לסיוע בהקדם האפשרי.

מערכת הבריאות בארה"ב נמצאת במצב משבר שמוביל אנליסטים רבים לכנות אותה "שבורה". זה נכון עוד יותר לגבי מערכת בריאות הנפש, שלעתים קרובות (במימון) ממומנת כמערכת נפרדת מהבריאות הגופנית. אנשים הסובלים מבעיות נפשיות כרוניות נמצאים בסיכון מיוחד לקבל טיפול מעט או ללא טיפול. זהו תחל לקבלת הטיפול הטוב ביותר במערכת מקולקלת.

צעדים

 1. 1
  קבע את אופי הבעיה. במקרים רבים יש לשלול תחילה גורמים פיזיים או ביולוגיים לבעיות נפשיות אם מדובר בבעיה חדשה. חשוב לפנות לרופא, אחות או ספק עיקרי אחר כדי להתחיל בתהליך. עם זאת, לרוב הספקים העיקריים ידע והכשרה מוגבלים בזיהוי וטיפול בבעיות נפשיות. רופאים המתמחים בבריאות הנפש מכונים פסיכיאטרים ופסיכולוגים. פסיכיאטרים מעריכים את הסיבות הביולוגיות ורושמים תרופות. פסיכולוגים יעריכו התנהגות ויציעו את ההתנהגות האידיאלית למצב הנתון.
 2. 2
  שקול אם המחלה היא מצב חירום או לא. אם הם מהווים סכנה לעצמם, לאחרים או מושבתים באופן חמור אז המצב הוא מצב חירום. איומים, מנת יתר (התאבדות לרעה בסמים), סכנה עצמית פזיזה או בדיחות על התאבדות הם סכנת חיים, במיוחד אם ניסית לשוחח עם האדם עד שעה (והם לא מרגישים טוב יותר), תפוס אותם אמצע האקט, או לאחר ניסיון. איומים, אלימות או בדיחות מטרידות על רצח הם סכנת חיים לאחרים, כך גם רשלנות או אובדן קשר עם המציאות עד כדי כך שהם עלולים לאיים על מי שהם דואגים להם (להשאיר תינוק באמבטיה ולחשוב שחברים דמיוניים צופים בו או חושב אחרים עלולים לפגוע בבטיחותם). לאבד קשר עם המציאות כמו לא להקשיב לעובדות שהורסות את אשליותיהם, לדבר עם אנשים שאינם 'לא שם ולא יוצא מזה אחרי שניסה לנמק איתם. נכים קשה עד כדי כך שהם כבר לא מסוגלים לדאוג לעצמם בצורה כה קשה שזה מסכן את חייהם ובריאותם. תביא את האדם הזה ל- מתקן בריאות חירום, ספק שירותי בריאות ראשוניים, או התקשר לרשויות לקבלת עזרה בהקדם האפשרי. אם זה אתה, עבור לשם בהקדם האפשרי, ללכת לעזור נעים יותר מאשר עזרה במציאתך ויהיה לך יותר כוח מיקוח אם יראו שאתה יוזם.
 3. 3
  אל תפחד מלבקש מהאדם מידע נוסף על שלומם ומרגישו, במיוחד במצב חירום בו חייו עלולים להיות בסכנה. להבין שזה נושא רפואי, אז תהיה רגוע ואכפתי. שמור מישהו עם האדם במידת האפשר, אם אתה מחפש עזרה לראות אם מישהו יכול ללוות אותך לטיפול, כמו אמבולנס או בן משפחה. אם עליכם לערב את המשטרה בקפידה לתדרך אותם גם בטלפון וגם באופן אישי לפני שהם פוגשים את האדם המושפע. יש שוטרים שהרבה יותר טובים עם חולי נפש מאחרים... בקש מפקח אם אתה חושב שהדברים לא מסתדרים כשורה. רוב החובשים טובים יותר בהסלמת מצב משבר מאשר במשטרה, אם כי ישנם יוצאים מן הכלל.
  אנשים הסובלים מבעיות נפשיות כרוניות נמצאים בסיכון מיוחד לקבל טיפול מעט או ללא טיפול
  אנשים הסובלים מבעיות נפשיות כרוניות נמצאים בסיכון מיוחד לקבל טיפול מעט או ללא טיפול.
 4. 4
  עיין בתוכנית הביטוח. אם האדם מבוטח, ברוב חברות הביטוח יש רשימות של ספקים מקומיים שאליהם ניתן לפנות לקבלת טיפול. קבלו כמה שיותר הפניות וצרו וראיינו מספר כאלה במידת האפשר. בררו אם ישנם מומחים בבעיה שלכם והתייחסו לאנשים אלה כאל משאבים, ושאלו האם ישנן תוכניות או מרכזים מיוחדים אחרים שהם מכירים בקרבתכם. ברוב חברות הביטוח עובדים מומחים קליניים בתחום בריאות הנפש, בניגוד לאנשי שירות הלקוחות המוכשרים פחות. בקש לשוחח עם אחד הקלינאים הללו לקבלת מידע והפניות. זכור לרשום את המידע, השמות ומספרי הטלפון במקום קל למצוא. אנשים אלה יכולים להיות עורכי הדין שלך מול חברת הביטוח כדי לוודא שאתה מקבל את הטיפול שאתה צריך ומוודא שמוסד הטיפול מקבל תשלום עבור שירותיהם באמצעות ביטוח.
 5. 5
  פנה למחלקה לבריאות הנפש של המדינה שלך ובקש עזרה והפניות. במדינות מסוימות יש שירותים טובים בהרבה מאחרים, במיוחד לחולים כרוניים. ברוב המדינות יש שירותי קו חם והפניות מרכזיים בחינם. עדיף לפנות לנציג מדינה ברמה גבוהה יותר מכיוון שלעתים קרובות יש להם ניסיון קליני וידע במשאבים מקומיים, כולל סוכנויות ממשלתיות ועמותות (שרבות מהן מקבלות מידה כלשהי של מימון מקומי וממלכתי).
 6. 6
  צור קשר עם סוכנויות ללא כוונת רווח באזור שלך נסה להתחיל בדרך המאוחדת המקומית או סוכנות מטריה מקומית אחרת ולבקש הפניות מכל סוכנות שאליה אתה פונה. ישנם מגוון רחב של קווי חמה וקווי משבר ללא תשלום מקומיים ולאומיים.
 7. 7
  נסה מחלקות ייעוץ אוניברסיטאיות ובתי חולים להוראה בהם תוכל לקבל מידע ושירותים. לעתים קרובות הם מפעילים תוכניות מחקר וניסוי המציעות שירותים בחינם או בהזזה. נסו לדבר, ולו בקצרה, עם פרופסורים או רופאים ובקשו עצות והפניות.
 8. 8
  התקשר למחלקות לקליטה או לשירותים חברתיים בבתי חולים לבריאות הנפש לקבלת ייעוץ והפניות. ללא קשר לכספיך, אמור להם שתוכל לשלם את כל העמלות שיש להם, וחושב להיות לקוח. זהו מקור מידע טוב והפניות מכיוון שעבודות המקצוענים הללו נועדו להעריך ולהפנות את המטופל לאזור המקומי.
  מערכת הבריאות בארה"ב נמצאת במצב משבר שמוביל אנליסטים רבים לכנות אותה "שבורה"
  מערכת הבריאות בארה"ב נמצאת במצב משבר שמוביל אנליסטים רבים לכנות אותה "שבורה".
 9. 9
  שקול ספקים אלטרנטיביים ומכובדים שאינם מסורתיים, כגון מדריכים פסטורליים, אוסטאופתים, דיקור סיני וכדומה, אך ודא שספקים אלה מנוסים, משכילים ונוהגים לטפל באנשים אחרים בבעיה שלך. בקש הפניות וראיות להצלחה בטיפול. ספקים לא מסורתיים הם לרוב פחות יקרים מטיפול רגיל, אך וודאו שזה עובד על ידי לימוד מאמרים שנבדקו על ידי עמיתים או עריכת מחקר בספריות.
 10. 10
  צרו קשר עם ארגוני עזרה עצמית והסברה, כמו הברית הלאומית למחלות נפש. אלה יכולים להוות מקור נהדר למידע, ייעוץ, הפניות ותמיכה (תוכנית זו מיועדת גם לחברים ובני משפחה של חולי נפש). ישנן מגוון קבוצות עזרה עצמית לבעיות נפשיות רבות, בעיקר אזורים עירוניים. הסתכל בקהילה, בחלקים מסווגים של עיתונים או באינטרנט.
 11. 11

טיפים

 • יש יותר ויותר נתונים מדעיים על יעילותם (או היעדרם) של טיפולי צמחים ותזונה למגוון בעיות נפשיות נפוצות.
 • אם אינכם מבוטחים (או מבוטחים פחות) כמו מיעוט גדול של אירופאים, (ומספר גדול עוד יותר של אנשים הסובלים ממחלות נפש) אז יהיה חשוב לכם סוכנויות ממשלתיות ועמותות. מערכת זו היא אד-הוק ופוגעת או מתגעגעת יותר ממערכת למטרות רווח, כך שהניווט בה דורש ארגון והתמדה (שאין לרבים עם בעיות נפשיות). קבל עזרה מחברים, בני משפחה והקהילה המקומית בחיפושך אחר טיפול.
 • האינטרנט הוא מקור נהדר למידע ותמיכה, אך אל תסמוך על כל מה שאתה קורא. האתר האמריקני של המכון הלאומי לבריאות הנפש הוא אתר טוב לביקור.
  שלעתים קרובות (במימון) ממומנת כמערכת נפרדת מהבריאות הגופנית
  זה נכון עוד יותר לגבי מערכת בריאות הנפש, שלעתים קרובות (במימון) ממומנת כמערכת נפרדת מהבריאות הגופנית.
 • תרופות אינן בהכרח הטיפול הראשון שנבחר עבור בעיות רבות, ותרופות לבדן לעיתים רחוקות בלבד. יעוץ ופעילות גופנית (אם מתאים) הופכים את התרופות לרוב ליעילות הרבה יותר.
 • לקחת אחריות על הטיפול שלך חשוב. אתה המומחה הטוב ביותר בעצמך. וודא שאתה בקיאה באשר למצבך ואפשרויות הטיפול.
 • הבן את הסיכונים בהשארתו ללא טיפול, נטילת תרופות או טיפול בה בעיניך.
 • שאל את הרופא המטפל או הרוקח לקבלת מידע על התרופות שאתה נוטל, יידע אותם על כל שאלה או חשש שיש לך.
 • עקוב אחר הסימפטומים שלך ועקוב אחר ההתקדמות שלך. מכיוון שבריאות הנפש היא כה סובייקטיבית, קשה לראות זאת ללא תיעוד או יומן.

שאלות ותשובות

 • היכן אוכל להיעזר באחותי?
  נסה לחפש באינטרנט במרשם המקצועי של מטפלים באזורך. הם יהיו אנשי מקצוע מוסמכים ועליהם לציין את תחום ההתמחות שלהם יחד עם פרטי יצירת הקשר שלהם. שוחח על טוב לבך עם אחותך, כי היא זו שצריכה לבקש עזרה כשאתה מוצא את המטפל הנכון.
 • היכן אוכל לקבל עזרה בקליפורניה?
  עבור אל http://dhcs.ca.gov/services/Pages/MentalHealthPrograms-Svcs.aspx למידע על שירותי בריאות הנפש בקליפורניה. יתכן שהם יוכלו להציע לך הפניה.

כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail