כיצד לקבל טיפול רפואי מעודכן?

טיפול טוב בעצמך יכול גם לעזור להקל על הסימפטומים שלך
טיפ: בנוסף לפנייה לעזרה מקצועית לטראומה, טיפול טוב בעצמך יכול גם לעזור להקל על הסימפטומים שלך.

לאחר חוויה טראומטית, יתכן שתבחין בשינוי דרסטי באופן ההתייחסות שלך לאנשים אחרים וסביבתך, וזה יכול להתרחב לחוויות הבריאות שלך. לאחרונה, ספקי שירותי הבריאות נעשו מודעים יותר לצורך בבריאות מושכלת בטראומה, שהיא דרך לטפל באנשים שחוו טראומה. אם עברת חוויה טראומטית ואתה מחפש גורם רפואי שיוכל לספק טיפול מושכל בטראומה, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לקבל את הטיפול שאתה זקוק לו. מצא ספק שירותי בריאות שאתה מרגיש בנוח איתו וציין כל צרכים מיוחדים שיש לך. לאחר מכן, התקשר עם ספק שירותי הבריאות שלך כדי להבטיח כי הצרכים שלך מתמלאים במהלך כל הבדיקות, הבדיקות והנהלים השגרתיים.

שיטה 1 מתוך 2: בחירת ספק שירותי בריאות

 1. 1
  מצא ספק שירותי בריאות שגורם לך להרגיש בנוח. אתה לא צריך לראות איש מקצוע בתחום הבריאות שאתה לא מרגיש בנוח איתו. אם ספק שירותי הבריאות שיש לך כרגע אינו רגיש לצרכים שלך, חפש ספק אחר. כשאתה חוקר ספקים, בדוק אם לאדם יש ניסיון במתן טיפול רפואי מושכל לחולים. ייתכן שתוכל לקבוע זאת מפרופיל מקוון, או להתקשר למשרד שלהם ולשאול בטלפון. קריטריונים אחרים שאתה יכול לקחת בחשבון בעת בחירת ספק שירותי בריאות כוללים:
  • המין שלהם. אם אתה מעדיף רופאה או רופא, זה יכול לעזור לך לצמצם את החיפוש שלך.
  • שפות מדוברות. אם אתה מעדיף לראות רופא שיוכל לדבר איתך בשפת האם שלך, חפש רופאים השולטים בשפה זו.
  • רקע תרבותי. אם תרגיש יותר בנוח לראות רופא שרגיש לרקע התרבותי שלך, אולי תחפש רופא שאותו לאום כמוך.
 2. 2
  ספר לרופא המטפל על חוויותיך עם טראומה. כאשר אתה נפגש לראשונה עם ספק שירותי בריאות חדש, אמור להם שיש לך צורך בתחום הבריאות המושכל על טראומה. אינך צריך לפרט מדוע. אתה יכול פשוט להודיע להם שאתה זקוק לשיקולי טיפול מושכלים בטראומה המשולבים בכל הבחינות, המבחנים או הטיפולים שתקבל.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר משהו כמו: "יש לי היסטוריה של טראומה, ולכן סוגים מסוימים של מבחנים ומבחנים מפחידים אותי. האם אתה יכול להתאים זאת במהלך טיפול שגרתי שאתה מעניק?"
  שתף מידע זה עם ספק שירותי הבריאות שלך
  אם אתה יודע מה מעורר את הטראומה שלך, שתף מידע זה עם ספק שירותי הבריאות שלך.
 3. 3
  בקש תקשורת טובה במהלך הבדיקות. אחת הדרכים העיקריות בהן אנשי מקצוע בתחום הבריאות מעניקים טיפול מושכל בטראומה היא באמצעות תקשורת עם מטופליהם לאורך כל הבדיקות והטיפול. ספק שירותי בריאות אשר מאומן בשיטות בריאות מומלצות על טראומה יודיע לך מה הוא הולך לעשות לפני שיעשה זאת. יידע את הרופא שלך אם זה יעזור לך.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר משהו כמו: "זה מרגיז אותי כשאני לא יודע מה קורה. האם אתה יכול בבקשה לתקשר את מה שאתה צריך לעשות לפני שתעשה את זה בכל פעם שאצטרך בדיקה או סוג אחר של טיפול?"
 4. 4
  בקש שיספרו לך על האפשרויות שלך כשתתמודד עם בעיות בריאות. סוכנות המטופלים היא חלק חשוב מבריאות המושכלת על טראומה, אך ספקי שירותי בריאות מסוימים נוטים לומר לחולים מה לעשות במקום להציג בפניהם אפשרויות. תן לרופא שלך לדעת שאתה מעדיף לקבל אפשרויות במקום לומר לו מה לעשות.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר משהו כמו: "חשוב לי להישאר בשליטה על גופי, ולכן אני מעדיף לקבל אפשרויות מרובות כשאני עומדת בפני החלטה בתחום הבריאות."

  טיפ: זכור כי הרופא שלך אינו יכול לגרום לך לעשות דבר. אם אי פעם תטילו ספק באופציות שקיבלתם, תוכלו תמיד לחפש חוות דעת שנייה.

כשנפגשים לראשונה עם ספק שירותי בריאות חדש
כשנפגשים לראשונה עם ספק שירותי בריאות חדש, אמור להם שיש לך צורך בבריאות מושכלת על טראומה.

שיטה 2 מתוך 2: שיפור חוויות הבריאות שלך

 1. 1
  בקש להביא איתך חבר או בן משפחה מהימן. אם מישהו שאתה סומך עליו איתך במהלך פגישות עשוי לעזור לך להרגיש בנוח יותר. אם אתה חושב שייתכן שקל יותר לקבל טיפול שגרתי עם אדם אמין שם שיתמוך בך, אמור זאת לרופא שלך. ספר להם אם ישנן בדיקות ספציפיות שעשויות להיות קשות עבורך וכי אתה מעדיף שיהיה חבר קרוב או בן משפחה עבורך.
  • לדוגמא, אם אתה מודאג מבדיקת אגן קרובה הקרובה במסגרת הבדיקה הגינקולוגית השנתית שלך, אתה עשוי לבקש שהאיש המשמעותי שלך יתאפשר בחדר באותו חלק בבדיקה.
  • לחלופין, אם יש לך בעיה עם מחטים, אתה עשוי לשאול אם אתה יכול להביא איתך חבר לתמיכה כשתצטרך לעדכן את החיסונים שלך.
 2. 2
  ספר לרופא שלך על צרכים מיוחדים שיש לך. אם אתה יודע מה מעורר את הטראומה שלך, שתף מידע זה עם ספק שירותי הבריאות שלך. זה עשוי לעזור להם לדעת מתי להיות זהירים ורגישים במיוחד לצרכים שלך כדי למנוע גרימת מצוקה.
  • לדוגמה, אם יש לך בעיה עם אנשים שנוגעים בצווארך עקב אירוע טראומטי שעבר, אמור זאת לרופא שלך. יתכן שהם עדיין יצטרכו לגעת בצווארך לפעמים, כגון במהלך גופני שגרתי, אך הם יכולים להודיע לך מה הם עושים ולעצור אם אתה נעים מדי.
  ספקי שירותי הבריאות נעשו מודעים יותר לצורך בבריאות מושכלת בנושא טראומה
  לאחרונה, ספקי שירותי הבריאות נעשו מודעים יותר לצורך בבריאות מושכלת בנושא טראומה, שהיא דרך לטפל באנשים שחוו טראומה.
 3. 3
  החלף ספקי שירותי בריאות בכל עת אם אינך מרגיש בנוח. אינך צריך להיצמד לאותו ספק שירותי בריאות אם אינך מרגיש בנוח איתם. אתה יכול להחליף ספק בכל עת ואינך צריך להסביר מדוע. אם אינך מרגיש בנוח עם הרופא הנוכחי שלך, התקשר למשרד הרופא וקבע מחדש עם מישהו אחר בפועל או בטל ופנה למקום אחר לקבלת שירותי בריאות.
  • לדוגמא, אתה יכול פשוט לומר, "ברצוני לשנות את המינוי שלי ולראות במקום זאת את ד"ר גונזלס."
  • או, "אני צריך לבטל את התור שלי. אני מחליף ספקי שירותי בריאות."
 4. 4
  ספר לרופא אם אתה נאבק עם תופעות לוואי של טראומה. ריפוי מטראומה לוקח זמן וכל אחד מרפא בקצב שלו, אך אם אינך חושב שהדברים משתפרים עבורך, כדאי לך לפנות לרופא שלך לעזרה. הם יכולים להפנות אותך למטפל ולמשאבים אחרים שעשויים לעזור לך, כמו למשל קבוצת תמיכה לאנשים שחוו טראומה. ספר לרופא אם אתה חווה תסמינים של טראומה המפריעים לפעילות היומיומית שלך, כגון:
  • קושי בתפקוד בעבודה, בבית הספר או בבית
  • חרדה קשה, פחד או דיכאון
  • חוסר יכולת ליצור קשרים קרובים
  • מרגיש קהה רגשית או מנותק
  • שימוש באלכוהול או בסמים כדי להתמודד עם הרגשות שלך
  • הימנעות מדברים שמזכירים לך את הטראומה
  • עם סיוטים, פלאשבקים או זיכרונות מרגיזים מהאירוע הטראומטי

  טיפ: בנוסף לפנייה לעזרה מקצועית לטראומה, טיפול טוב בעצמך יכול גם לעזור להקל על הסימפטומים שלך. לאכול אוכל בריא, לישון 8 שעות בכל לילה, לנהל את רמות הלחץ ולהתעמל! פעילות גופנית של 30 דקות מדי יום היא אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לעזור לעצמך לרפא מטראומה מכיוון שהוא שורף אדרנלין, מגביר את האנדורפינים ומחדש את מערכת העצבים שלך.

כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail