איך שומרים על בריאות הציפורניים?

ציפורניים עם קווים מצד לצד ומסמרים עם פסים לבנים או כתמים עשויים להיות סימן למחלת כליות
ציפורניים מחוספסות עם רכסים, ציפורניים עם קווים מצד לצד ומסמרים עם פסים לבנים או כתמים עשויים להיות סימן למחלת כליות.

האצבעות והציפורניים שלך צריכות להיות חזקות ובריאותות למראה, ללא רכסים, שקעים ושינויי צבע. אם אתה חושש שהציפורניים שלך לא בריאות כמו שהן יכולות להיות, יש צעדים רבים שתוכל לנקוט כדי לשפר את בריאות הציפורניים שלך. התאמץ לטפל בציפורניים שלך, תוך שילוב טיפוח וניקיון קבועים בשגרה שלך. עקוב אחר הציפורניים שלך באופן קבוע, היזהר מסימני מחלה או זיהומים פטרייתיים. כדאי להימנע מהתנהגות שיכולה להזיק לציפורניים שלך, כמו לנשוך את ציפורני הידיים או להפריז במניקור ופדיקור.

חלק 1 מתוך 4: שימוש בתוספים וקרמים לציפורניים בריאות

 1. 1
  השתמשו בקרם לחות עבים לטיפול בציפורן. לציפורן הם שכבת העור הדקה בסמוך לתחתית הציפורן, שם היא מתחברת לאצבע. לציפורן לעיתים קרובות מתייבשות, וכתוצאה מכך מתקלף ומתקלף. על מנת לשמור על בריאות הציפורן, יש למרוח קרם לחות עבה על ציפורני העין. משחות וקרמים הם הטובים ביותר על פני קרמים קלילים טיפוסיים יותר.
  • האקדמיה האירופית לדרמטולוגיה ממליצה על ג'לי נפט לטיפול בציפורניים.
  • משחות מבולגנות, אז נסו למרוח אותן על ציפורני העין לפני השינה. זה יכול להיות מסורבל שיש משחה דביקה בקצות האצבעות במהלך היום.
  טיפ מומחה

  שמור על ציפורניים גמישות, לא סלעיות. מרתה נגורסקה, טכנאית ציפורניים, אומרת: "הצעד החשוב ביותר לציפורניים בריאות הוא שימוש בשמן לציפורן להזנת הציפורן. אתה שוטף את הידיים לאורך כל היום, מה שמדיח את השמנים הטבעיים שהציפורניים שלך צריכות להישאר מעט גמישות. אתה לא רוצה שהציפורניים שלך יהיו קשות, כי אם הן ממש קשות, ברגע שאתה מכה בהן, הן נוקעות.

 2. 2
  נסה קרמים המכילים חומצות אלפא-הידרוקסי או לנולין לציפורניים שבירות. מסמרים בדרך כלל שבירים עקב חשיפה חוזרת ונשנית לסביבות רטובות. אם אתה מבצע פעילויות שמלחילות את הידיים לעתים קרובות, כמו שחייה או שטיפת כלים, הציפורניים שלך עשויות להיות שבירות. ניתן למרוח קרם על ציפורניים שבירות שיעזרו לחזק אותן. לקבלת האפקט הטוב ביותר, לכו על קרמים עם חומצות אלפא-הידרוקסי או לנולין. אתה יכול לבדוק את רשימת המרכיבים של קרם עבור חומרים אלה, אשר ידועים כמסייעים בבניית חוזק הציפורניים.
  • כדאי לנסות גם ללבוש כפפות אם אתה עושה משהו כמו לשטוף כלים. זה יכול לעזור לשמור על הציפורניים שלך יבשות, ומונע מהן להיות שבירות.
 3. 3
  פנה לרופא עור לקבלת ציפורניים דהויות. ציפורניים לבנות, צהובות או ירוקות הן לעתים קרובות תוצאה של זיהום פטרייתי. למעשה, 50% משינויי צבע הציפורניים נובעים מזיהומים הנגרמים על ידי פטריות נפוצות המצויות באוויר, לכלוך ואדמה. אם הציפורניים שלך נבהלות, קבעי פגישה עם רופא עור לצורך הערכה. הוא או היא יכולים להמליץ על משחות, תוספי תזונה או קרמים לטיפול בנושא.
 4. 4
  שאל את הרופא לגבי תוספי ברזל. ליקויים בברזל יכולים לפעמים להיות הגורם לציפורניים שבירות. אם הציפורניים שלך נשארות שבירות לאחר השימוש בקרם, שוחח עם הרופא שלך על תוספי ברזל. בדיקת דם פשוטה יכולה לעזור לזהות מחסור בברזל, והרופא יכולים לקבוע את המינון המתאים של תוספת ברזל.
 5. 5
  נסה ביוטין. ביוטין הוא תוסף טבעי. כמה מחקרים מצביעים על כך שביוטין עשוי לעזור לבריאות הציפורניים. אם אתה רוצה לשמור על ציפורניים חזקות, שאל את הרופא לגבי הכנסת תוסף ביוטין לתזונה שלך.
וכך להקשות על צמיחת הציפורניים
בסופו של דבר אתה עלול לפגוע ברקמה שמסביב לציפורניים שלך, וכך להקשות על צמיחת הציפורניים.

חלק 2 מתוך 4: טיפול בציפורניים שלך

 1. 1
  נקו את הציפורניים באופן קבוע. כמו הידיים, יש לשטוף את הציפורניים באופן קבוע. בעת שטיפת הידיים, דאג לקרצף בעדינות את פני הציפורניים. כדאי גם לקרצף את החלק התחתון במים וסבון כדי להסיר חיידקים מזיקים הכלואים מתחת לציפורניים.
 2. 2
  שמור על ציפורניים יבשות. כאשר הציפורניים רטובות, חיידקים יכולים לצמוח ביתר קלות מתחת לציפורניים. תמיד ייבש את הציפורניים ביסודיות לאחר שטיפתן. עליך ללבוש כפפות בעת עבודות בית, כמו שטיפת כלים או ניקוי במוצרים המכילים כימיקלים.
 3. 3
  לחות את הציפורניים עם קרם. כמו העור שלך, גם הציפורניים שלך זקוקות לקרם לחות מדי פעם. מים יכולים לייבש שמנים טבעיים בציפורניים, אשר זקוקים לחידוש בקרם לחות ללא מרשם. בעת שימוש בקרם, הקפד למרוח קרם לחות כלשהו על פני כל ציפורן.
  • בחר קרם לחות עדין ללא הרבה כימיקלים או תוספות ריחות.
  • אם אתה מפתח פריחה לאחר התחלת קרם לחות חדש, הפסק מהשימוש. ייתכן שיש לך אלרגיה קלה למותג זה.
 4. 4
  נקה את קוצץ הציוד שלך ואת ציוד טיפוח הציפורניים. כדאי לנקות קוצץ כלים וציוד אחר לטיפוח ציפורניים באופן קבוע. זה יכול למנוע ממך ציפורניים להיחשף לחיידקים. ניתן לנקות את קוצץ הציפורן והציפורניים בעזרת מים וסבון אנטיבקטריאלי. דאגו להתייבש לחלוטין לפני השימוש.
 5. 5
  משרים ציפורניים לפני גזירה. לפעמים ציפורניים יכולות להיות עבות וקשות לגזירה. אם זה המקרה, השרו את ציפורני הרגליים במים חמים לפני החיתוך. מערבבים כפית מלח עם חצי ליטר מים. השרו את ציפורני הרגליים במשך 5 עד 10 דקות לפני שתנסו לקצץ אותן.
"הצעד החשוב ביותר לציפורניים בריאות הוא שימוש בשמן לציפורן להזנת הציפורן
מרתה נגורסקה, טכנאית ציפורניים, אומרת: "הצעד החשוב ביותר לציפורניים בריאות הוא שימוש בשמן לציפורן להזנת הציפורן.

חלק 3 מתוך 4: נקיטת אמצעי זהירות כדי למנוע בעיות בציפורניים

 1. 1
  הימנע מנשיכת ציפורניים. לכסוס ציפורניים זה הרגל רע מאשר לפגוע בבריאות הציפורניים הכללית שלך. בסופו של דבר אתה עלול לפגוע ברקמה שמסביב לציפורניים שלך, וכך להקשות על צמיחת הציפורניים. אם אתה נושך ציפורניים, נקט בצעדים כדי להפסיק.
  • חתוך את הציפורניים קצרות שכן זה יכול לעזור לך לעמוד בפיתוי לנשוך. אתה יכול גם להשתמש בלק בעל טעם טעים או להניח סרט או מדבקות מעל הציפורניים שלך.
  • זהה מה גורם לך לנשוך ציפורניים. אתה עלול לנשוך בתגובה ללחץ, שעמום או חרדה. נסה לדעת מתי אתה נכנס למצב בו אתה עלול להתפתות לנשוך ציפורניים ולנקוט בצעדים כדי למנוע נשיכה. אתה יכול, למשל, לשחק עם כדור לחץ או כדור קטן של מרק מטופש.
  • תן לעצמך זמן. נשיכת ציפורניים, כמו כל הרגל רע, לא תשתנה בין לילה. יתכן שיעברו מספר חודשים לפני ששברת את הרגל לנשוך ציפורניים.
 2. 2
  אל תמשוך מסמרים תלויים. אם יש לך ציפורן בציפורן או בציפורן, אל תמשוך אותה. זה יכול לקרוע רקמות ליד הציפורניים שלך, לגרום לכאב או זיהום. במקום זאת, קוטמים ציפורניים בעזרת קוצץ ציפורניים.
 3. 3
  בחרו בתבונה מסירי לק. כשאתה משתמש במוצרים כמו מקשיחי ציפורניים או מסירי לק, בחר במותגים פחות קשים. לכי לסוגי מסיר לקים ללא אצטון. הימנע מהחלפת לק לעיתים קרובות מדי, שכן שימוש יתר במסיר לק יכול להחליש את הציפורניים שלך.
 4. 4
  הקפידו על מניקור ופדיקור. מניקור ופדיקור יכולים להיות דרך מהנה לסדר את האצבע והציפורניים. אם אתה נושך ציפורניים, מניקור יכול למעשה להניע אותך להפסיק. עם זאת, אם אתה מקבל באופן קבוע מניקור ופדיקור, קח אמצעי זהירות.
  • וודאו כי כל המכונים בהם אתם משתמשים מורשים והמניקוריסט והפדיקוריסטים איתם אתם עובדים מורשים על ידי מועצת המדינה.
  • הימנע מהסרת הציפורן, מכיוון שהדבר עלול להוביל לזיהום.
  • דאג לטכנאי הציפורניים שלך לעקר את כל הכלים שהוא או היא ישתמשו בהם על הציפורניים שלך.
  • שאל אם אמבטיות כף הרגל מנוקות באופן קבוע.
 5. 5
  בחר הנעלה מתאימה. נעליים יכולות לעשות הבדל גדול כשמדובר בבריאות הציפורניים. הקפד לבחור נעליים שמשאירות מקום של כחצי סנטימטר להתנועע לאצבעות הרגליים. החלף בין הנעליים שאתה נועל כל יום, ותמיד נועל גרביים.
  • בעת שימוש במקלחות ציבוריות או בבריכות, יש ללבוש כפכפים מכיוון שהדבר יכול למנוע את חשיפת אצבעות הרגליים לחיידקים.
יש צעדים רבים שתוכל לנקוט כדי לשפר את בריאות הציפורניים שלך
אם אתה חושש שהציפורניים שלך לא בריאות כמו שהן יכולות להיות, יש צעדים רבים שתוכל לנקוט כדי לשפר את בריאות הציפורניים שלך.

חלק 4 מתוך 4: ניטור הציפורניים שלך

 1. 1
  זיהוי וטיפול בזיהומים פטרייתיים. אם יש לך זיהום פטרייתי באצבע או בציפורניים, עבוד על נקיטת צעדים לטיפול בזיהום זה. זיהוי הסימנים של זיהום פטרייתי וטיפול הוא לפי הצורך. פטריית ציפורניים מופיעה בדרך כלל ככתמים לבנים או צהובים ממש מתחת לקצות האצבע או ציפורן.
  • פטריית ציפורניים קלה עשויה שלא לדרוש טיפול, במיוחד אם התנאים אינם מפריעים לך. עם זאת, אם הציפורניים שלך התקשחו בגלל פטרייה וגורמות לכאבים שלך, תרופות עשויות לעזור.
  • פנה לרופא עור אם פטריית ציפורניים מפריעה לך. בהתאם לחומרת הזיהום וההיסטוריה הרפואית שלך, רופא העור שלך עשוי לרשום תרופות נגד פטריות דרך הפה, לק תרופתי או קרם תרופתי. במקרים נדירים ייתכן שיהיה צורך בהסרת ציפורניים.
 2. 2
  צפו בסימני מלנומה. מלנומה היא סוג של סרטן העור. במקרים נדירים ניתן לזהות מלנומה מתחת לציפורן. כמו בכל סרטן, ככל שמזהים מלנומה מוקדם יותר כך סיכויי ההישרדות שלך טובים יותר. צפו בפסים בצבע כהה מתחת לאצבעכם או לציפורני הרגליים הגדלות לאורך זמן. יש להעריך סוג זה של שינוי צבע על ידי רופא עור.
 3. 3
  צפה לשינויים בציפורניים שלך. הצבע והמרקם של הציפורניים שלך יכולים להצביע על בעיות בריאותיות בסיסיות. עקוב אחר צבע הציפורן שלך. אם אתה מבחין בצבעים חריגים או בשינויים בצבעים, ייתכן שתרצה לפנות לרופא או לרופא עור לצורך הערכה.
  • ציפורניים מחוספסות עם רכסים, ציפורניים עם קווים מצד לצד ומסמרים עם פסים לבנים או כתמים עשויים להיות סימן למחלת כליות.
  • סימן מוקדם של דלקת מפרקים עלול להיות ציסטות ליד העור הקרני שלך.
  • פסוריאזיס, תנאי עור המאופיינים בכתמים אדומים קשקשים על הגוף, יכולים להופיע סביב הציפורניים. צפה בציפורניים או בורות על הציפורניים שלך, קווים שחורים, אדמומיות או כתמים לבנים.
  • זכור כי שינויים בציפורניים הם לעתים נדירות הסימן הראשון למצב רפואי בסיסי. אם יש לך תסמינים גופניים אחרים בשילוב עם שינויים בציפורניים שלך, קבע פגישה עם הרופא שלך להערכה.

טיפים

 • כשגוזמים ציפורניים או ציפורניים, חותכים ישר במקום בזווית. זה יכול לעזור במניעת ציפורניים וזיהומים.

שאלות ותשובות

 • מה גורם לרכסים על הציפורניים שלי?
  חלבונים גורמים לרכסים על הציפורניים. רכסים נוטים להיות החלקים של הציפורן שלך שהם החזקים ביותר. זו גם הסיבה שציפור הציפורניים שלך אינו רעיון טוב, מכיוון שאתה מסיר את מקור הכוח העיקרי בציפורניים.
 • יש המלצות על לק מהיר ויבש?
  בהחלט השתמשו בלק היבש המהיר של רבלון.
 • האם לחות יומיומית תגרום לבעיות בציפורניים?
  לחות הציפורניים שלך מדי יום עם ויטמין e יכולה למנוע בעיות בציפורניים.
 • אני משתמש בציפורניים הימניות שלי כדי לחטט בכלי נגינה בזמן שנגמר הציפורניים שלי מתפצלות ונשברות. איך אוכל לשמור עליהם חזקים?
  נסו למרוח מעיל או שניים של לק שקוף. זה עשוי לעזור.
 • הפסקתי לנשוך את ציפורניי לפני זמן מה, אך כשעוד עשיתי זאת, הייתי נושכת גם את העור מסביב. עכשיו יש לי עור רופף או דימום, קרוע עור סביב הציפורניים. כיצד אוכל לתקן זאת?
  על ידי מריחת קרם או קרם על קצוות גולמיים כדי שהעור סביב הציפורניים שלך יוכל להחלים.
 • אני מלצרית ואני צריכה לעשות הרבה שטיפות. איך אוכל לשמור על הציפורניים שלי בלי להשתמש בכפפות?
  קבלו מניקור ג'ל מקצועי. הם יכולים להימשך עד שבועיים, גם אם אתה מקרצף ומכבס הרבה.
 • לציפורניים שלי יש גוון כחול, האם זה רע?
  בהנחה שהם לא כחולים מפציעה כלשהי, זה כנראה בגלל כמות חמצן מופחתת בדם. ישנם מספר דברים שיכולים לגרום לכך, רובם לא רציניים, אך אולי כדאי לדבר עם הרופא שלך על כך.
 • איך אוכל לשמור על ציפורניים ארוכות?
  אתה צריך לנסות לא לנשוך אותם. אתה יכול לצייר אותם באופן קבוע כך שהם נראים מלוטשים כל הזמן, ואתה תרגיש פחות נוטה לנשוך אותם.
 • מה הדבר החשוב ביותר שיעזור לשמור על בריאות הציפורניים והמבריקות?
  לא לנשוך אותם. אם אתם רוצים שכבת הגנה נוספת, שימו עליהם באופן קבוע שכבת עליון או לק שקוף. בעת הגשת התייחסו לכיוון אחד. זאת כך שהציפורן אטומה ולא תיסגר.
 • האם זה היגייני לגדל ציפורניים ארוכות?
  כן, כל עוד אתה מטפל בהם. הקפד לשמור על ניקיון ולחות ולבש כפפות בעת שטיפת כלים.

תגובות (2)

 • stacey59
  ניסיתי את ההצעות, והציפורניים שלי הן איך שאני רוצה שיהיו. אני מאוד שמח ומודה.
 • kellypatrick
  זה היה מידע טוב שנמסר לי שעזר לי מאוד. תודה!
כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להפעיל את הגב?
 2. כיצד לתקן תנוחת ראש קדימה?
 3. איך לזהות צליפת שוט?
 4. כיצד לטפל בפגיעת שרוול מסתובב?
 5. איך לחזק את הצוואר?
 6. איך למתוח כתפיים צמודות?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail