איך להירדם בכך שמישהו אחר מהפנט אותך?

למרות שיש לך מישהו אחר מהפנט אותך
למרות שיש לך מישהו אחר מהפנט אותך, אם הצלילים המרגיעים האלה ברקע יכולים לשפר את ההשפעות של היפנוזה.

רוב האנשים שמעו על שימוש בהיפנוזה למאבק בנדודי שינה. זה די מקובל להקשיב להקלטות שמע כדי להפנט את עצמי לשינה טובה יותר של הלילה. אבל מה עם מישהו אחר שיעשה את זה? תפוס חבר או קרוב משפחה והראה להם את המאמר הזה כדי שתוכל להתחיל לנוח טוב יותר הערב. טוב לדעת איך לעשות את זה, בין אם מישהו עוזר לך להירדם או שאתה עושה את המהפנט.

שיטה 1 מתוך 3: כניסה למצב היפנוטי

 1. 1
  היו פתוחים להיפנוזה. מחקרים מראים שהיפנוזה מעסיקה זיכרונות נעימים ומפחיתה את תפיסת הכאב במוח ב -50%. עם זאת, כדי שהיפנוזה תעבוד, עליכם להיות פתוחים אליה. אם אתה ספקן, לא תוכל להירגע במה שמציע לך בן הזוג להיפנוזה. היפנוזה עובדת טוב יותר עבור אנשים שנחשבים "מהופנטים מאוד".
  • למישהו ש"הופנט מאוד "יש יכולת היפנוטית ברמה גבוהה. זה בעצם אומר שהם מאמינים לחלוטין בתהליך ההיפנוטי ואין להם ספקות רבים לגבי ההיפנוזה שעובדת עליהם.
  • יכולתו של האדם להיות מהופנט מסווגת בדרך כלל כגבוהה, בינונית או נמוכה.
 2. 2
  מצא מישהו שאתה יכול לסמוך עליו. החלק החשוב ביותר בסביבת היפנוזה הוא אמון באדם שגייסתם. לפתוח את דעתך בפני מישהו זה דבר פגיע, ואתה לא רוצה מישהו שעשוי לנצל זאת.
  • דאג למצוא מישהו שלא אוהב לנגן בדיחות מעשיות. למרות שאתה סומך על מישהו, אם הם נהנים לשחק טריקים, רוב הסיכויים שהם עשויים להשתמש במצב ההיפנוטי שלך כבדיחה. זה יכול לגרום למתח נפשי.
  • יתכן שתתבקש להפנט מישהו אחר שיעזור לו לישון. נסה להיות מישהו שאחרים יכולים לסמוך עליו באופן מרומז.
  • בקש מבן / בת הזוג שלך לקרוא על שיטות היפנוזה, כמו דמיון מודרך ותרגילי נשימה.
 3. 3
  נקה את דעתך. רמות גבוהות של אדרנלין מקשות על השינה, ולכן ההשתלטות על חרדות היום שלך בדיוק כשאתה עומד לעבור היפנוזה לא עובדת. סחף את החרדה על ידי כך שבן הזוג מציע דברים שמפעילים תחושות של אושר. בן הזוג שלך צריך לשאול שאלות שיעזרו לך לדחוף פחד, חרדות ולחץ מתוך המוח שלך להתמקד במקום במחשבות שמחות. לדוגמא, שאלה התחלתית טובה עשויה להיות, "מהו אובייקט שגורם לך להרגיש נינוח כשאת נוגעת בו?"
  • השאלות שבן הזוג שלך אמור לעזור לך להגיע למצב נפשי חיובי. לדוגמא, בן / בת הזוג שלך עשוי לבקש ממך לדמיין מעבר למקום המועדף עליך. מקום זה יכול להיות מחובר לזיכרון, או שזה יכול להיות מקום שאתה יוצר אך ורק מדמיונך. דמיין את עצמך הולך למקום, פותח את הדלת ונכנס פנימה.
  • זה עוזר לתאר את גופך נמצא במצב מרגיע, כגון תלוי במים, צף בחלל וכו '.
  • אם אינך מצליח להגיע למצב נינוח עם שאלות מודרכות, בקש מבן הזוג שלך להיפנוזה לתאר בפירוט רב מקום שליו, כמו מישהו שעובר ביער ומוצא מקום רך למנוחה.
  ניחוח הלבנדר ידוע כמסייע לאנשים להירדם מהר יותר ולישון עמוק יותר
  ניחוח הלבנדר ידוע כמסייע לאנשים להירדם מהר יותר ולישון עמוק יותר.
 4. 4
  בחר מוקד. מוקד יכול להיות זיכרון או מחשבה שעלו משאלות המהפנט שלך, או שזה יכול להיות אובייקט בחדר שלך. השתמש במוקד זה כדי לבטל מחשבות שליליות או נודדות. תן למוח שלך להתמלא בזיכרון או באובייקט, ובטל את כל המחשבות והדאגות האחרות.
  • לדוגמא, כאשר מציגה מחשבה תועה, חזור על שמו של אובייקט המוקד במוחך עד שהמחשבה הלא רצויה תיעלם.
  • אם המוקד שלך הוא זיכרון, חזור על שם המקום או האנשים המעורבים עד שהמחשבה הלא רצויה תיעלם.
  • השבחת החוויה הנפשית שלך תבסס אותך בה וייצור אזור עמוק יותר של נוחות.
 5. 5
  תרגול תרגילי נשימה. לאחר שמוחכם התמקם במקום המועדף עליכם, תנו לשותף להיפנוזה להנחות אתכם בתרגילי נשימה. אלה עוזרים לגופך לנקות רגש שלילי ומתח שרירים, ומרגיעים אותך עוד יותר.
  • תרגיל נשימה אחד הוא להעמיד פנים שיש לך חורים ברגליים. תארו לעצמכם אוויר חם שנושף דרך החורים הללו, מדמיין את האוויר שזורם דרך הרגליים וממלא את הריאות. כשאתה משחרר את הנשימה, דמיין את האוויר זורם חזרה דרך אותם חורים.
 6. 6
  הזן טראנס. היכולת "להרפות" במוחך חיונית לכניסה למצב היפנוטי, הידוע גם כטראנס. זו הסיבה שבחרת מישהו שאתה סומך עליו ונוח לך מאוד. אתה מרגיש תלוי בין ערות לשינה, ולעיתים קרובות מרגיש שאתה מרחף מעל גופך.
  • בטראנס אתה לא בדיוק מודע לסביבתך, אבל אתה מנותק עד כדי כך שאתה לא מודע אליהם.
  • במילים אחרות, המוח שלך ער בזמן שגופך ישן. ככל שתבצע פחות מנטליות, כך הטראנס שלך יהיה עמוק יותר.
 7. 7
  נתק את גופך ממוחך. תביא את המודעות שלך פנימה. בטראנס אתה מסוגל להשתמש בדמיון שלך מבלי להיות כבול על ידי המבקר הפנימי שלך.
  • כשתתחיל את המסע שלך לקראת טראנס, סביר להניח שתשמע קול שלילי במוחך מתגבר. זהו "המבקר הפנימי" שלך, ואם אתה כבר לא אדם מהופנט ביותר, הקול הביקורתי הזה יגדל. הסיבה לכך היא שהספקות שלך לגבי היפנוזה ינסו לעצור את התהליך.
  • השתיק את הקול השלילי על ידי התמקדות במוקד שלך. הקול הביקורתי אמור לדעוך לרקע ככל שהטראנס שלך מעמיק.

שיטה 2 מתוך 3: להירדם

 1. 1
  הרשה לעצמך להיות מנומנם. ברגע שאתה במצב מהפנט, אתה צריך להרגיש רגוע מאוד ונמנום, כאילו אתה עומד להירדם לתנומה. לך עם התחושה כאשר אתה מאפשר לעצמך להיות מונחה מילולית על ידי המהפנט שלך למקומות בדמיונך.
  • בשלב זה בן הזוג שלך צריך לחכות בשקט שתסחף לישון. הוא או היא צריכים לעזוב את החדר כשנראה שאתה נמצא במצב נינוח ומנומנם. התערבות נוספת עשויה להשאיר אותך ער.
  שלא לדבר על להקשות על ההירדמות מלכתחילה
  אורות יכולים להפריע למקצבי השינה, שלא לדבר על להקשות על ההירדמות מלכתחילה.
 2. 2
  התחל להירדם. לאחר שביססת את מוחך באזור נוחות מדומיין ואתה מרגיש שנפשך למעשה מתנתקת מגופך, אתה מוכן להתחיל להירדם. המחשבות המודאגות שאולי היו מטרידות את דעתך ללא היפנוזה הושתקו, וכתוצאה מכך, סביר להניח שחלומותיך יהיו פחות מטרידים ושנתך תהיה עמוקה יותר.
  • אם אתה עושה זאת בערב, גופך כבר ירגיש צורך בשינה. אל תילחם בהרגשה הזו! זוהי אינדיקציה לכך שההורמון מלטונין משתחרר לגופך, כמנחה בהירדמות.
  • שלב ראשון בשינה כולל נמנום מכיוון שגלי המוח ופעילות השרירים שלנו מאטים. היפנוזה משתלבת בצורה מושלמת עם שלב זה מכיוון שאתה מאט בכוונה את פעילות המוח שלך ואומר שפעילות השרירים שלך תיפסק.
  • הבן שגופנו אינו מתכבה ונכבה בין שינה לערות. לוקח למוח שלך זמן להיסגר בהדרגה. זו הסיבה שאתה עובר היפנוזה.
 3. 3
  שים לב שזה לא תמיד יכול לעבוד. אם אתה נאבק בנדודי שינה, ייתכן שההיפנוזה תעבור זמן מה. אם אינך אדם היפנוטי ביותר, ייתכן שיעברו גם מספר ימי תרגול לפני שאתה מוכן להרפות ולהיכנס לטראנס.
  • אם אתה עוקב אחר שגרת שינה, גופך ילמד לקחת את האותות מהפעילות שלך. המוח שלך יפעיל הורמוני שינה ויהיה מוכן יותר להירדם.
  • אם אין לך בן זוג להיפנוזה כל לילה, אתה יכול לעבור על עצמך בחלק מהדמיון המודרך לבד, כמו להגיע למקום המועדף עליך ולעשות תרגילי נשימה.

שיטה 3 מתוך 3: יצירת סביבה מרגיעה

 1. 1
  התרחץ באמבטיה חמה. השקעת גופכם במים חמים גורמת למעשה לעלייה בטמפרטורת העור וכתוצאה מכך לירידה בטמפרטורת הגוף - שמפעילה את נפשכם לשינה.
  • המפתח הוא לציית לנמנום. זמן קצר לאחר הרחצה, העור שלך יתקרר עד כדי ירידת טמפרטורת גופך, ותחושה זו היא שמפעילה את תחושת העייפות. אם אתה הולך לישון ממש כשאתה מרגיש ככה, סביר יותר שתישאר ישן וישן יותר עמוק.
 2. 2
  להתלבש בבגדים נוחים. חלק מהיפנוזה יעילה לפני השינה הוא להיות נוח. פיג'מה היא חובה. אתה צריך שהמוח שלך יהיה רגוע, כן, אבל הסביבה הפיזית שלך חשובה להירגעות ולהישאר שם.
  • אם אתה לובש משהו לא נוח, זה עלול להסיח את דעתך במהלך היפנוזה, ולהביס את המטרה.
  • לבש פיג'מה שמתאימה לטמפרטורת החדר שלך ולכיסוי המיטה שלך. אם יש לכם הרבה שמיכות, לבשו פיג'מה קלה יותר. אתה לא רוצה להתחיל להזיע (או להתקרר) לאחר שנרדמת.
 3. 3
  הכינו מיטה נעימה. חלק מהיפנוזה יעילה היא תחושת מגע שמפעילה שלווה והרגעה. וודא שאתה שוכב כשאתה מתחיל. אם כיסויי המיטה שלך מגרדים, חמים, יציבים מדי, רכים מדי, וכן הלאה, הדבר עלול לעכב או אפילו להרוס את האפקט. אתה מופעל ללכת לישון ברגע שאתה נשכב.
  • אל תשתמש במצעים שיחממו אותך בשנתך. לדוגמא, יריעות סרוגות או סריגי פלנל רכות, אך הן נוטות להחזיק בחום הגוף.
  • השתמש במזרן שמתאים בדיוק לגב שלך. אחד רך מדי או מוצק מדי עלול לגרום לכאבי גב. מומחים אומרים כי אנשים ישנים טוב יותר על מזרנים חדשים יותר, ומזרן טוב הוא כזה שמקל על הלחץ על המפרקים.
  כאילו אתה עומד להירדם לתנומה
  ברגע שאתה במצב מהפנט, אתה צריך להרגיש רגוע מאוד ונמנום, כאילו אתה עומד להירדם לתנומה.
 4. 4
  השתמש בארומתרפיה. ניחוח הלבנדר ידוע כמסייע לאנשים להירדם מהר יותר ולישון עמוק יותר. אתה יכול להוסיף ריח לחדר השינה שלך לפני מפגש היפנוזה על ידי פיזור שמן אתרי או הדלקת נר.
  • ריח לבנדר מקטין את לחץ דם ואת קצב לב. במספר מחקרים אנשים שהריחו לבנדר לפני השינה ישנו טוב יותר, ותינוקות בכו פחות וישנו טוב יותר אחרי אמבטיה עם שמני לבנדר בתוכה.
 5. 5
  האזן לצלילים מרגיעים. יש הרבה הקלטות שמע של היפנוזה עצמית באינטרנט. למרות שיש לך מישהו אחר מהפנט אותך, אם הצלילים המרגיעים האלה ברקע יכולים לשפר את ההשפעות של היפנוזה.
 6. 6
  עמעם את האורות. אורות יכולים להפריע למקצבי השינה, שלא לדבר על להקשות על ההירדמות מלכתחילה.
  • אור מעורר תגובות כימיות רבות במוח, ולכן תאורה עמומה מפעילה את המוח שלך להיסגר למשך הלילה.
  • בטל אורות במהלך הלילה. אם פנס רחוב משקיף על חלון חדר השינה שלך, השתמש בווילונות האפלה כדי לחסום אותו.

שאלות ותשובות

 • האם זה ישפיע על אנשים עם מצבים רפואיים כמו ADHD, תסמונת דאון, אוטיזם, רגישות גבוהה וכו '?
  כן, זה ישפיע על אנשים עם מוגבלות ותנאי רגישות או תכונות. אני ממליץ לעשות במקום מדיטציה.
 • האם האדם יזכור מה קרה תחת הטראנס של המהפנט?
  אם הם באמת הופנטו, אז הם לא צריכים לזכור מה קרה.
 • מה אם האדם לא יוצא מהטראנס?
  נסו להשתמש בריחות חזקים כמו פולי קפה טחונים, ריח מלחים או מנטה. פעולה זו אמורה להעיר את האדם.
 • מה אם אעשה זאת, נגיד, בסלון שלי והאדם המהופנט יירדם, ואני לא מצליח להביא אותם למיטה או למקום נוח?
  בסלון יש בדרך כלל ספות או כיסאות. השתמש באחד מאלה. לחלופין, הניחו את האדם בעדינות על הרצפה.

כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail