איך להיראות פחות עייפים כשאתה מתעורר?

כדי להיראות פחות עייפים כשאתה מתעורר, נסה להתפיח את העיניים על ידי הנחת שתי כפות במקפיא שלך בזמן שאתה מתכונן ואז להחזיק אותן מעל ארובות העיניים למשך כחמש דקות. אתה יכול גם לעסות בעדינות את אזור מתחת לעין עם מטלית כביסה רטובה למשך 5-10 דקות כדי להפחית את העיגולים הכהים. באופן דומה, נסה למרוח דחיסה קרה על העיניים שלך במשך 5-10 דקות כדי להפחית את העיניים האדומות. אתה יכול גם לנסות לקחת מקלחת קרה בבוקר, שתכווץ את כלי הדם בפנים ותגרום לך להיראות מנוחה יותר טוב. לקבלת טיפים נוספים מאת מחברנו הרפואי, כולל כיצד להבטיח שנת לילה טובה, המשך לקרוא!

כדי לעזור לכם להיראות פחות עייפים בבוקר
כדי לעזור לכם להיראות פחות עייפים בבוקר, היו פחות עייפים בבוקר על ידי לישון מספיק בלילה הקודם.

בין אם נשארתם ערים מאוחר בעבודה ובין שלא ישנתם טוב בלילה הקודם, ישנן סיבות רבות להרגיש עייפות בבוקר. אבל זה לא אומר שאתה צריך להיראות עייף כשאתה מתעורר. עיניים נפוחות ואדומות, גוון עור לא אחיד ועיגולים כהים מתחת לעין הם בגידה ענקית שאינך נח, מה שיכול לגרום לך להיראות מרושל ולא מוכן. אך גם אם אתה מרגיש עייף, ישנן דרכים לכסות את הסימנים לחוסר שינה ולהיראות פחות עייפות כשאתה מתעורר.

חלק 1 מתוך 3: לישון טוב בלילה

 1. 1
  שתו הרבה מים. שמירה על לחות לאורך כל היום תעזור לך להיראות טוב יותר ולהרגיש טוב יותר. ללכת לישון אפילו מיובש קל לא רק יפריע למחזור השינה שלך, אלא גם יגרום לך להיראות עייפה יותר בבוקר. שמירה על לחות תסייע לעורך להשיג גוון אחיד ויכולה לעזור לך להימנע מעיגולים כהים מתחת לעיניים, מה שיגרום לך להיראות עייפה גם אם היה לך לילה שלם של שינה עמוקה. אם שתיית מים נוספת לאורך היום גורמת לכם לקום להשתמש בשירותים בלילה, לשתות מוקדם יותר ביום ולהפסיק לשתות מים שעתיים לפני השינה.
 2. 2
  הגבל קפאין ואלכוהול לפני השינה. גם קפאין וגם אלכוהול הם מייבשים ביותר, ולכן שתייה מרובה משתי כל היום יכולה לנטרל את כל המים שאתה שותה כדי להישאר לחים. אלכוהול גורם גם להרחבת כלי הדם בגופכם ובפנים, מה שעלול להוביל לעור סמוק ונפוח כשאתה מתעורר בבוקר. שתייה של כל אחד מאלה לפני השינה תגרום לכם להיראות עייפים עוד יותר בבוקר, אז בהחלט הימנעו מהם בלילה שלפני כל יום חשוב.
 3. 3
  הרגע לפני השינה בלילה הקודם. תחושה ונראית עייפה בבוקר יכולה להיגרם ממספר גורמים, אך אחד הגורמים השכיחים ביותר הוא היגיינת שינה לקויה. שינה טובה זה לא רק כמה זמן אתה ישן, אלא גם כמה אתה ישן. אנשים רבים פשוט קופצים למיטה ומכבים את האור, אך זו לא הדרך הנכונה להירגע אחרי יום ארוך. לפני שתתיישב ללילה, נסה לקחת את הזמן לנקות את דעתך מכל גורמי לחץ. הקפד לכבות את הטלוויזיה ואת כל האורות הבהירים גם כן. מקסם את יתרונות השינה על ידי עזרה למוחך להגיע לשלב שינה עמוקה ומרגיע על ידי התחלת הלילה שלך בראש רגוע.
 4. 4
  לישון מספיק. רוב מומחי השינה מסכימים כי המבוגר הממוצע צריך לישון 7 - 9 שעות בכל לילה. עבור רבים, מספר זה אולי נראה הרבה, אבל זה בגלל שכמעט אף מבוגר לא ישן כל כך הרבה שינה. למעשה, כ- 40% מהמבוגרים ישנים פחות משבע שעות בכל לילה. מומחי שינה אומרים שמשמעות הדבר היא שכמעט מחצית מהמבוגרים רעבים לשינה, ולכן אין פלא שרבים מאיתנו מרגישים ונראים עייפים בבוקר. כדי לעזור לכם להיראות פחות עייפים בבוקר, היו פחות עייפים בבוקר על ידי לישון מספיק בלילה הקודם. היצמד לזמן שינה עקבי כדי לסייע בהגדרת השעון הפנימי של גופך, ותהיה בדרך לפנים רעננות בבוקר תוך זמן קצר.
  • הפסק להשתמש במסכים אלקטרוניים כשעה לפני השינה. מסכים קוטעים את הרמזים שאומרים לגופכם שהגיע הזמן להסתגר בעין, והתמעטות השימוש בהם לפני השינה תקל על מנוחת הלילה.
 5. 5
  לישון על הגב. כדי לעזור לכם להיראות במיטבכם בבוקר, מומחים ממליצים גם לישון על הגב כדי להפחית את קווי השינה עם ההתעוררות. שינה על הגב יכולה גם לסייע בהפחתת נפיחות בפנים ויצירת קמטים המוקדמים. אתה יכול גם לנסות לישון עם כריות נוספות מתחת לראש שלך, להעמיד את גופך בזווית של 25-30 מעלות, אשר לפי חלק מהמחקרים מפחית את היווצרות העיגולים הכהים על ידי ביטול איגום הדם בכלי הפנים הזעירים במהלך השינה.
אבל זה לא אומר שאתה צריך להיראות עייף כשאתה מתעורר
אבל זה לא אומר שאתה צריך להיראות עייף כשאתה מתעורר.

חלק 2 מתוך 3: התחלת יומכם נכון

 1. 1
  הימנע מלחיצה על כפתור הנודניק. בין אם תלחץ על כפתור הנודניק כל הזמן בבוקר, או אפילו רק עיכוב לקום בחמש דקות, שימוש בכפתור הנודניק בכלל יגרום לך להרגיש עייפה יותר. מומחי שינה אומרים שלחיצה על כפתור הנודניק משבשת את אינרציית השינה שלך, שבתורה תגרום לך להרגיש (ולהיראות!) עייפה יותר במהלך כל הבוקר. כשאתה מתעורר בבוקר לראשונה ומרגיש שאתה רוצה לחזור לישון, זו אינרציית שינה רגילה; עם זאת, מתן אפשרות לגופך לחזור לישון ולהצטרך לחזור על התהליך שוב כעבור מספר דקות יגרום למוחך לחוש את העגמומיות הבולטת הזו זמן רב יותר לאחר שאתה סוף סוף קם. אם ברצונך להרגיש ולהיראות ערים יותר מיד, הימנע משינה שלאחר הנודניק ומלחצן הנודניק!
 2. 2
  אל תתכונן בחושך. השעון הפנימי של גופך רגיש ביותר לאור וחושך, לכן נסה להימנע מבלבול אותו על ידי כך שהוא צריך להיות ער כשאתה עדיין בחושך. מנה גדולה של אור שמש כשאתה מתעורר בבוקר לראשונה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להונות את גופך להתעורר. ואם אתה מרגיש שאתה ער, אתה תראה כאילו אתה ער. אם אתה פותח את הווילונות לשמיים מעוננים או שאתה מתעורר לפני עלות השחר, הדליק אור חזק מאוד בכל חדר שאתה מתכונן אליו. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, נסה להשתמש בסוג הנורה המשמשת לטיפול בהפרעה רגשית עונתית.
 3. 3
  מתחו והתעמלו קלות כל בוקר. אם יש לך כוח רצון להתעורר ולעשות את האימון המלא שלך, זה נהדר! עבור אנשים רבים, פשוט לקום בבוקר זה מספיק קשה. גם אם אתה מרגיש עייף מאוד בבוקר, דרך נהדרת נוספת לשפר את המראה שלך היא להניע את הדם על ידי הליכה מהירה בחדרך, ביצוע כמה שקעים קופצים או מתיחה של כחמש דקות. תרגיל קל ומתיחות זה יעזור להעיר את נפשך וגופך, והוא יעניק לך מראה ערני וזוהר ורוד ובריא.
 4. 4
  התקלח קר. כשאתה מתעורר עם תחושת עייפות זה יכול להיות מפתה לדלג על המקלחת לגמרי לכמה דקות שינה נוספות; עם זאת, מקלחת היא דרך נהדרת להתעורר בבוקר. התאם את טמפרטורת המים כך שתהיה קרירה ככל שתוכל להתמודד איתה, והשתמש בשפשוף פילינג על הפנים והגוף שלך. פילינג יקרצף את הלכלוך והחיידקים מהיום הקודם ויאיר את העור, מה שיעזור לכם להיראות ערים יותר. מים קרים גם גורמים לכיווץ כלי הדם, מה שמפחית אדמומיות ונפיחות, כך שפנייך ייראו מנוחות יותר. הקפד לשים קרם לחות לאחר מכן שכן עור מיובש ייראה לא בריא ויגרום לך להיראות עייף.
 5. 5
  אכלו ארוחת בוקר ושתו כוס גדולה של מים קרים. מומחי שינה אומרים שהתעוררות והגעה מיד לקפה שלך היא אחת הדרכים הגרועות ביותר להתעורר. זה גורם לגופך להרגיל להזדקק לקפאין וגורם לגופך לחשוב שהוא לא יכול להתעורר בלעדיו, בעוד שהוא באמת יכול. פירוש הדבר שבימים בהם אין לך מספיק קפה או קפה בכלל, אתה תראה עייף בהרבה ממה שאתה באמת כי רימת את עצמך לחשוב שאתה ישנוני. במקום זאת, הושיט יד לכוס גדולה של מים קרים ושתה אותה בזריזות. זה יעיר אותך ויהיה לחות לעור ויעזור לך להיראות ער. אל תשכח לאכול ארוחת בוקר עשירה בסיבים וחלבונים, שתקנה לך יום של פריון.
הקפד לשים קרם לחות לאחר מכן שכן עור מיובש ייראה לא בריא ויגרום לך להיראות עייף
הקפד לשים קרם לחות לאחר מכן שכן עור מיובש ייראה לא בריא ויגרום לך להיראות עייף.

חלק 3 מתוך 3: מאבק בסימני ישנוניות

 1. 1
  היפטר מתיקים מתחת לעין. זה אולי נראה מוזר, אבל אחת התרופות המנוסות והאמיתיות ביותר להיראות ערות ורעננות בבוקר היא להשתמש בכפות קרות כדי להתפיח את העיניים. הכניסו שתי כפות למקפיא בזמן שאתם מוכנים בבוקר. לאחר שהתקררו, לחץ בעדינות את הכפות (הצד המעוקל פנימה) לארובות העיניים שלך. השילוב של הקור והלחץ יגרום לשקיות מתחת לעין להיעלם, מה שיגרום לכם להיראות ערים ומנוחים היטב. שמור את הכפות על העיניים עד שהן כבר לא קרות, בערך 5 דקות.
 2. 2
  תן לעיניים שלך להיראות לבנות ובהירות. עיניים אדומות הן סימן בטוח לכך שאתה עייף, ולכן נקיטת אמצעים בכדי לגרום לעיניך להיראות לבנות יגרמו לך להיראות פחות עייפות. ישנן מספר דרכים לעשות זאת, תלוי כמה זמן נוסף יש לך בבוקר:
  • השתמש בטיפות עיניים ללא מרשם כדי לנקות עיניים שטופות דם.
  • החל דחיסה קרה על העיניים במשך 10 - 15 דקות בבוקר כדי לסייע בכיווץ כלי הדם סביב העיניים.
  • אם את מתאפרת, מרחי אייליינר התואם את גוון העור שלך לקו הריסים הפנימי, הנקרא קו המים, של העפעף התחתון. זה יהפוך את הוורידים בעיניים פחות מורגשים ולבן העיניים שלך ייראה בהיר יותר.
 3. 3
  להיפטר מעגלים כהים. אנשים רבים סובלים ממעגלים כהים מתחת לעין גם כאשר הם מנוחים היטב, אך עדיין, מעגלים אלה קשורים לעייפות. למעשה, עיגולים כהים מתחת לעין אינם נגרמים על ידי חוסר שינה, הצללים הללו פשוט ניכרים יותר כאשר אתה עייף מכיוון שמחסור בשינה גורם לך להיות חיוור יותר וחלול עיניים. בין אם המעגלים הם כרוניים ובין אם כי משכתם כל הלילה, ישנן דרכים להפחית את המראה שלהם ולעזור לכם להראות פחות עייפים:
  • מריחת קומפרסים קרים (במיוחד כפות קרות!) תעזור להיפטר מעיגולים כהים וגם מעיניים נפוחות.
  • נסה להשתמש בשטיפות או תרסיסים מלוחים כדי לשטוף את כל הגודש באף, אשר עלול להשפיע על לחץ הדם שלך ולאגר את הדם בוורידים ובנימים מתחת לעינך.
  • קחו רגע ועיסו בעדינות את אזור מתחת לעין בעזרת מטלית כביסה רטובה או צמר גפן קפוא למשך כ5 - 10 דקות. זה יעזור לפזר את כל הדם המצורף לוורידים ונימים מתחת לעיניך.
  • אם אתה מתאפר, השתמש בקונסילר עבה עם גוון צהוב כדי להסתיר עיגולים כהים מתחת לעין.
 4. 4
  מרחו קרם לחות מרענן על העור. בימים שבהם אתה זקוק לעזרה קצת יותר כדי להיראות פחות עייף בבוקר, פנה למוצר לחות שנועד להיטיב את עורך. חפש מוצרים המכילים מרכיבים מרעננים כמו קפאין או תה ירוק, שיעזרו להעיר את עורך מבפנים החוצה. כדי לשפר את יעילותם של מוצרים אלה, נסה לשמור אותם במקרר עד שהם קרירים במיוחד ומרעננים כאשר הם מוחלים על העור.
אנשים פחות נוטים לשים לב
אם אתה פועל עייף, אנשים יחשבו שאתה נראה עייף, אם אתה פועל במרץ, אנשים פחות נוטים לשים לב.

טיפים

 • יש מומחים שמאמינים גם שהפחתת צריכת המלח שלך ביום תסייע בהפחתת התפתחות העיניים הנפוחות במהלך הלילה. אם אתה מנסה את הטריקים האלה ועדיין יש לך עיניים עייפות למראה, נסה להפחית את מספר המוצרים המלוחים שאתה אוכל. הימנע במיוחד מאכילת מאכלים מלוחים בשעת לילה מאוחרת.
 • לבישת צבעים / בגדים עזים מאירה את מצב הרוח שלך ואנשים מתחילים להתאים את הבגדים שלך לרגשות שלך. אם אתה לובש בגדים כהים, חלקם עשויים להאמין שאתה לא ער או שמח, אך על ידי לבישת צבעים עזים, הם מניחים שאתה ער ומוכן להיום!

אזהרות

 • אם אתה ישן שעות ארוכות ועמוקות ועדיין מרגיש עייף ותשוש בבוקר, זכור שזה כנראה מעיד שיש משהו שמשבש את שנתך בלילה ושומר עליו רדוד. אם זה נמשך, שקול לראות מומחה לשינה, במיוחד מי שמזוהה עם הקרן הלאומית לשינה.

שאלות ותשובות

 • מה אם הטריקים האלה לא עובדים?
  נסה לישון יותר!
 • מעגלי העיניים שלי הם גנטיים, האם אני עדיין יכול להיפטר מהם?
  נסו לכסות אותם בקונסילר או להשתמש במלפפונים או בכל תרופה ביתית אחרת שתמצאו ברשת.
 • איך להישאר ערים במהלך הלימודים?
  ודא שאתה מקבל 8 עד 10 שעות שינה ללא הפרעה בלילה כדי להפחית את הנמנום במהלך היום.
 • איך אוכל להיות בטוח יותר לקום בבוקר?
  נסו להתרגש ממשהו מעניין שתוכלו לעשות לאחר שתקומו. נסו להציב לעצמכם יעדים לאותו יום. אם יש לך דברים שאתה יודע שאתה צריך להשיג, זה אמור להקל ולעשות אותם הרבה יותר קל.
 • האם הנחת קרם לחות לפני השינה תעזור לשקיות העיניים שלי?
  לא ממש, אבל אתה יכול לנסות להשתמש בקרמים שונים ולראות אם מישהו מהם מתעורר. חלקם עשויים להיות יעילים יותר אם אתה מיישם אותם דבר ראשון בבוקר.
 • האם עלי להתאפר כדי להסתיר כמה אני עייף?
  אתה יכול. אם אינך רוצה להתאפר, נסה קרם להבהרת עיניים מתחת לעיניים. Benefit מוכר אחד שעובד טוב.
 • אני משתמש בקונסילר, אני ישן תשע שעות טובות, אני משתמש בכפות, ותמיד אני נראה עייף. כיצד אוכל לשנות זאת?
  עבור אנשים מסוימים, פשוט אין לכך פיתרון. שמתי לב בזוויות שונות שאני נראה פחות עייף, אז חפש את הזוויות הטובות האלה. אני מורחת גם הרבה מסקרה כדי שאנשים יתמקדו בריסים שלי יותר מעייפות הפנים שלי. גם הגישה שלך משנה. אם אתה פועל עייף, אנשים יחשבו שאתה נראה עייף, אם אתה פועל במרץ, אנשים פחות נוטים לשים לב.
 • מה אם בבקרים חשוך ועדיין אין שמש?
  להתלבש עם אור דולק. התלבשות בחושך הוכחה כמחזיקה אותך במצב עייף זה. אפילו להדליק אור בבוקר יעזור לעיניים שלך להיראות טוב יותר.
 • מה זה קרם לחות? האם אוכל להשתמש בשטיפת פנים במקום זאת?
  קרם לחות הוא סוג של קרם שאתה שם על הפנים שלך. אתה יכול להשתמש בשטיפת פנים במקום זאת, אבל זה לא יהיה לחות או לחות כמו קרם לחות. אם תבחר להשתמש בשטיפת פנים, בחר באחד שכותרתו "לחות" או "לחות", והקפד לשטוף אותו היטב.
 • אני נראה כל כך מנומנם בבקרים! אנא עזור.
  אנא קרא את המידע שלמעלה, בוודאי שתמצא משהו שיעזור.

תגובות (15)

 • deon89
  באמת עוזר מאוד! היו לי שקיות עיניים ממש גרועות ביום שלמשרד שלי היה יום תמונת העובד והטריקים לעיל באמת עזרו!
 • fayroger
  אנשים בבית הספר תמיד שאלו אם אני בסדר כי אני תמיד נראה עייף. עכשיו, כשהשתמשתי בטריקים האלה, אני מרגיש ער יותר ונראה מאושר יותר בבית הספר. כמו כן, לבישת צבעים בהירים יותר עזרה לי מאוד!
 • erogers
  אני עובד בן לילה, אבל זה נתן לי הרבה רעיונות נהדרים. תודה.
 • tamara33
  זה עוזר לי על ידי התשובות. אתם שולטים!
 • gerdaokeefe
  מתווה מקסים! התמונות ברורות ועוזרות יחד עם פסקאות ההסבר המוצגות בקפידה. כל כך מועיל, אוהב את זה!!
 • rutherfordephra
  ביום חמישי בערב הייתי צריך למשוך כל הלילה לשיעורי בית וללמוד למבחנים. הצלחתי לישון מספיק כדי לא להראות עייף, אז יום שישי היה בסדר. לבן דוד שלי יש את אותה בעיה אז הסתכלנו על זה ביחד וזה עזר לשנינו.
 • adrian06
  מאז ילדותי היו לי עיגולים כהים מתחת לעיניי. את הטריק של הכפיות הקרות אנסה יחד עם השגרה הרגילה שלי.
 • freya81
  הכפיות בהחלט עזרו להעיר את הפנים חזק יותר, הייתי ממליץ לעסות את הפנים עם קרם לחות או משהו דומה כדי להיפטר מתיקים מתחת לעיניים. תודה, מדריך.
 • fjackson
  כל בוקר תמיד יש לי עיגולים גדולים כהים מתחת לעיניי. כשניסיתי את זה בפעם הראשונה הייתי כמו, "וואו, זה היה ממש מדהים!" יכולתי להרגיש את זה בן רגע. ממש נדהמתי, ועכשיו אני עושה את זה כל בוקר וכל לילה. זה ממש עוזר לי, תודה.
 • beerhope
  הכפיות עזרו מאוד! עכשיו אני מתעורר בבוקר מרגיש רענן ומוכן להתחיל את היום שלי.
 • whunter
  במאמר זה קיבלתי פיתרון למעגלים כהים!
 • goldnerivy
  זה היה מאוד מועיל. בדרך כלל ההורים שלי מחפשים עיניים שטופות דם, והעניין שהתקרר עבד טוב מאוד, כמו גם הכף.
 • terrell32
  לחבר שלי היה צילום והיה שינה של 5 שעות בלבד. היא רצתה כמה טיפים כיצד להיראות רעננים יותר ומאמר זה נתן לי המון טיפים טובים עבורה. תודה.
 • jlubowitz
  זה ממש עזר, עכשיו אני יכול ללכת לבית הספר בהרגיש טרי.
 • lilyrobinson
  כתבה נחמדה. זה עוזר מאוד.
כתב ויתור רפואי תוכן מאמר זה אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי, בדיקה, אבחון או טיפול. עליך לפנות תמיד לרופא שלך או לאיש מקצוע רפואי מוסמך אחר לפני תחילת, שינוי או הפסקת טיפול רפואי כלשהו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail